fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo sa stane, keď megahit Smells Like Teen Spirit od Nirvany začne hrať viac než 1000 hudobníkov? Dostavia sa zimomriavky

Máte tip? napíšte nám mailom

Táto verzia najväčšieho hitu legendárnej kapely ti spôsobí zimomriavky…

Nirvana, americká grunge-rocková kapela, ktorá vznikla koncom osemdesiatych rokov minulého storočia, patrí medzi najvýraznejšie a najvplyvnejšie skupiny vôbec. Jej spevákom a gitaristom bol legendárny Kurt Cobain, ktorý je dodnes pre mnohých veľkým idolom. Okrem spevu a hry na gitaru však písal kapele i texty.

Pre Kurta, ale i pre celú kapelu nastal zlom v kariére v roku 1991, kedy vyšiel ich najväčší hit, Smells Like Teen Spirit, ktorý bol vydaný na albume Nevermind. Tento megahit je považovaný za akúsi hymnu grunge a rocku a ovplyvnil hudobnú kultúru po celom svete.

Keďže je Smells Like Teen Spirit skutočným hudobným veľdielom, viac než 1000 hudobníkov sa rozhodlo, že sa stretnú a spoločne túto pieseň zahrajú. Udialo sa to v talianskom meste Cesena a bolo to skutočne veľkolepé. Veď posúď sám.

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií