Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smer chce odvolať Hamrana aj Juhása z funkcie, Fico hovorí o Slovensku ako o policajnom štáte (video)

Strana chce čo najskôr zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu.

20.7.2023 (SITA.sk) – Strana Smer-SD chce zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej by vyzvali premiéra a povereného šéfa rezortu vnútra Ľudovíta Ódora, aby odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana a navrhol vláde odvolať šéfa policajnej inšpekcie Petra Juhása. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Robert Fico.

Ako ďalej uviedol, pokiaľ návrh na mimoriadnu schôdzu podajú do 16:00, schôdza by sa mohla uskutočniť po mimoriadnej schôdzi zameranej na problémy samospráv, ktorá je na programe v piatok 21. júla. Podľa vlastných slov o tom šéf Smeru hovoril s predsedom parlamentu Borisom Kollárom.

Môžem povedať, že sú k dispozícii podpisy, návrh uznesenia je spracovaný,“ povedal Fico. Doplnil, že momentálne o veci rokujú s ďalšími politickými stranami.

Hamran vo štvrtok vystupoval ako čistý politik. Jasne sa ukázalo, že toto je policajný štát,“ dodal Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bývalý minister vnútra, Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister vnútra SR, Policajná inšpekcia, Policajný prezident, Predseda parlamentu, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Smer chce odvolať Hamrana aj Juhása z funkcie, Fico hovorí o Slovensku ako o policajnom štáte (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií