Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smer opäť plánuje zvolať mimoriadnu schôdzu, riešiť sa má podpora miest, obcí a samospráv (video)

Strana plánuje podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR.

11.7.2023 (SITA.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) plánuje podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k podpore miest, obcí a samospráv. Ako ďalej na utorkovej tlačovej besede uviedol predseda Smeru-SD Robert Fico, vláda mestám a obciam prikázala množstvo povinností a úloh, ale finančne ich nezasponzorovala.

„Minimálne ide o sumu 108 miliónov eur, ktorú je potrebné mestám a obciam dať. Pokiaľ ide o daň z príjmu fyzických osôb, ktorá je príjmom pre mestá a obce, prišlo k orezaniu príjmov z dôvodu rôznych návrhov, ktoré boli schválené v Národnej rade SR,“ uviedol Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Líder opozičného Smeru-SD zároveň uviedol, že predsedovi úradníckej vlády Ľudovítovi Ódorovi ponúkol možnosť zaradiť v rámci mimoriadnej schôdze návrh na skrátené legislatívne konanie vo veci pediatrov. Podľa Ficových slov sa Ódor má o tom poradiť s členmi vlády v stredu.

Viac k témam: Financovanie samospráv, Mimoriadna schôdza parlamentu, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Samosprávy
Zdroj: SITA.sk – Smer opäť plánuje zvolať mimoriadnu schôdzu, riešiť sa má podpora miest, obcí a samospráv (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií