fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smer-SD sa podľa Majerského zahráva s ohňom, šéf KDH žiada Fica aj o vysvetlenie slov o riaditeľovi RTVS

Majerský žiada Roberta Fica o jasné vysvetlenie, čo znamenajú jeho slová, že šéfovi verejnoprávnej televízie “idú po hlave a krku“.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.2.2023 (SITA.sk) – Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský vyzýva šéfa Smeru-SD Roberta Fica, aby zastavil útoky na novinárov a vysvetlil víkendové vyjadrenia. Zdôraznil, že vyhrážať sa akémukoľvek médiu, zvlášť bezprostredne po 5. výročí vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, je z úst Roberta Fica a strany Smer-SD doslova zahrávanie sa s ohňom.

Vyjadrenia majú následky

„Toto cynické šponovanie nebezpečne napnutej struny môže mať tragické následky. Ľudia v Smere sú arogantne presvedčení, že vo svojej pomýlenosti môžu naďalej všetko. Nemôžu,“ skonštatoval Majerský.

Roberta Fica žiada, aj v kontexte vraždy novinára, o jasné vysvetlenie, čo znamenajú jeho slová, že šéfovi verejnoprávnej televízie „idú po hlave a krku“. Politici si musia byť podľa neho vedomí, že ich vyjadrenia majú následky a že nesú zodpovednosť za stav spoločnosti.

Burcovanie k nenávisti

Kresťanskí demokrati odsudzujú ďalšie rozoštvávanie už i tak značne rozdelenej spoločnosti. „Nestavajme viac národ proti sebe, nezmierme sa s naháňaním lacných politických bodov, pri ktorom sa takzvaní lídri neštítia ničoho. Zastavme to, kým je čas,“ prízvukuje Majerský.

Prečítajte si tiež:
Pre súdnu mapu hrozí kolaps justičného systému, sudcovia čelia neistote a kompetentní nekonajú

KDH podľa jeho slov dlhodobo odmieta politiku, ktorá je za čiarou. Odmieta burcovanie k nenávisti, stupňovanie napätia a vulgarizáciu politiky. „Slovensko viac než kedykoľvek predtým potrebuje návrat k slušnosti, pokoju, odbornosti a konštruktívnemu dialógu. Národ si konečne zaslúži, aby mal pokojnejší a lepší život,“ uzavrel šéf KDH.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD sa podľa Majerského zahráva s ohňom, šéf KDH žiada Fica aj o vysvetlenie slov o riaditeľovi RTVS © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií