Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smer-SD vyzbieral podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze, chce riešiť finančnú kompenzáciu pre obce a samosprávy

Strana Smer – SD vyzbierala 30 podpisov potrebných na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR.

14.7.2023 (SITA.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia vyzbierala 30 podpisov potrebných na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR. Pod návrh sa okrem poslancov Smeru-SD podpísali aj nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu (Život-NS).

Ako ďalej v tlačovej správe informoval predseda strany Robert Fico, schôdza by sa mala uskutočniť koncom budúceho týždňa. Strana sa prostredníctvom schôdze pokúsi požiadať úradnícku vládu, aby uvoľnila kompenzáciu 108 miliónov eur pre obce, mestá a samosprávy. Ak sa im finančne nepomôže, situácia sa podľa Fica dramaticky zhorší.

„V štátnom rozpočte na rok 2023 je schválená rezerva vo výške 860 miliónov eur práve na kompenzácie vysokých cien energií. Bola dohoda, že z týchto peňazí pôjde 200 miliónov práve pre mestá, obce a vyššie územné celky, ale k tomu nedošlo,“ tvrdí Fico.

Prijatím uznesenia by parlament zároveň vzal na vedomie, že finančná situácia miest, obcí a vyšších územných celkov sa dramaticky zhoršuje a bez vlastného zavinenia sú vystavené tlaku prijímania opatrení v oblasti dotácií či daní, ktoré podľa navrhovateľov vedú k ďalšiemu znižovaniu životnej úrovne ľudí.

Viac k témam: Finančná pomoc, mestá a obce, mimoriadna schôdza, Parlament, Predseda strany Smer-SD, Samosprávy, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD vyzbieral podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze, chce riešiť finančnú kompenzáciu pre obce a samosprávy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií