fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smeráci vyzývajú Sklenára k zverejneniu stavu zásob. Čo sa stalo so 120 mm muníciou, pýta sa Fico

Fico vysvetlil, že opakovane žiadal v Národnej rade (NR) SR, aby tieto informácie boli verejnosti poskytnuté, no vždy to bolo odmietnuté vládou.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2023 (SITA.sk) – Strana Smer-SD opätovne vyzýva ministra obrany Martina Sklenára, aby zverejnil informácie o zabezpečení obranyschopnosti SR.

Smeráci vyzývajú Sklenára o zverejnenie stavu munície,

Informácie o darovanej munícií

Požadujú informácie o munícii a výzbroji, ktorá bola darovaná Ukrajine a žiadajú tiež informácie o stave zásob munície na Slovensku, ako aj o stave týchto zásob. V tlačovej správe o tom informoval predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Predseda strany Smer-SD si stojí za tým, že 26. februára 2022 vláda rozhodla o darovaní vojenského materiálu v hodnote 8,6 milióna eur zo zásob štátnych hmotných rezerv, a to aj napriek štvrtkovému vyjadreniu predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Jána Rudolfa.

Fico vysvetlil, že opakovane žiadal v Národnej rade (NR) SR, aby tieto informácie boli verejnosti poskytnuté, no vždy to bolo odmietnuté vládou.

Štátne hmotné rezervy

„Nech pán Rudolf odpovie, čo sa stalo so 120 mm muníciou, ktorá bola v skladoch štátnych hmotných rezerv, keď minister obrany Naď potvrdil, že darovali Ukrajine 12 000 kusov 120 mm munície,” vyhlásil Fico.

Prečítajte si tiež:
Sudkyňa Cviková bude čeliť disciplinárke, mala prijímať úplatky a napísať rozsudok v prospech Kočnera

Doplnil, že keďže je Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť momentálne nefunkčný, musí poslanecký klub Smeru prevziať iniciatívu a vykonať kontrolnú činnosť.

„Z titulu nadradenosti NR SR vláde SR žiadame ministra obrany o okamžité stretnutie sa s poslaneckým klubom strany Smer-SD k daným mimoriadne závažným témam,” uzavrel Fico.

Viac k témam: Minister obrany SR, Munícia, Obranyschopnosť SR, Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť, Zásoby
Zdroj: SITA.sk – Smeráci vyzývajú Sklenára k zverejneniu stavu zásob. Čo sa stalo so 120 mm muníciou, pýta sa Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií