fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smrť z nepozornosti! Dievčina zjedla kebab, o pár minút bola mŕtva

Máte tip? napíšte nám mailom

Pätnásťročná tínedžerka zaplatila za svoju nepozornosť veľmi vysokú daň! Hoci bola silná alergička, objednala si v reštaurácii kebab bez toho, aby sa uistila, či neobsahuje pre ňu nebezpečné alergény. Stalo sa jej to osudným.

Napriek tomu, že trpela alergiou na mlieko, objednala si vo fastfoode kebab, v ktorom bol jogurtový dresing. Vzápätí sa u nej dostavila silná alergická reakcie, dôsledkom ktorej bola smrť. Mnohí z celej situácie obviňujú majiteľa reštaurácie, ktorý neposkytol zákazníkom zoznam alergénov. Faktom však zostáva, že každý alergik je sám zodpovedný za svoje zdravie a mal by ostražito dávať pozor, čo konzumuje.

Napriek zásahu záchranárov a rýchlemu prevozu do nemocnice sa ju nepodarilo zachrániť a zomrela. Pitva potvrdila, že zosnulá utrpela ťažkú alergickú reakciu na dresing, ktorý bol v kebabe. Polícia zariadenie okamžite zatvorila a potraviny v ňom preverovali hygienici. “Keď sa mňa alebo môjho personálu zákazník spýta na alergény, vždy im všetko vysvetlíme. Ak by sa to pýtala tá dievčina, určite by vedela, že do kebabu pridávame jogurt,”  bránil sa majiteľ zariadenia.

Prečítajte si tiež:
Madonna opäť pod paľbou kritiky: Ruší koncerty a spieva falošne

Súd nakoniec udelil prevádzkarovi pokutu vo výške v prepočte 3270 eur za to, že doteraz vo svojej prevádzke neumiestnil zoznam alergénov v jedlách, ktoré sa tam podávajú. Život mladej dievčine to však už nevráti.

 

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1720215/Tinedzerka—15–si-dala-kebab–potom-isla-nakupovat–O-par-hodin-bola-mrtva

Foto: https://www.topky.sk/cl/13/1720215/Tinedzerka—15–si-dala-kebab–potom-isla-nakupovat–O-par-hodin-bola-mrtva

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií