fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Snehuliak zo snehu vám príde nudný? Skúste si ho vyrobiť z dreva

Máte tip? napíšte nám mailom

Nemusíme byť hlásatelia počasia, aby sme vedeli, že akékoľvek oteplenie sa v zime hneď prejaví. Stačí trošku slnka, teploty nad nulou a po snehu už nie je ani chýru, ani slychu.

Sánkovanie, korčuľovanie, lyžovanie či guľovačka k zime skrátka patrí. Ak sa k tomu pridá aj stavanie snehuliaka, nielen deti, ale aj ich rodičia prežívajú druhé Vianoce. 

Kdekoľvek si ho postavia, majú pocit, že tam patrí a mal by tam zostať stáť už navždy. Ak si ho postavia priamo vo dvore, v momente sa stáva rovnocenným členom rodiny. Nájdu sa aj také deti, ktoré mu dajú aj meno a prajú si, aby ožil a hral sa s nimi, alebo sa aspoň na ne pozeral vždy, keď vyjdú von. Najlepšie by bolo, keby sa tak dialo celý rok. Čo sa na prvé prečítanie javí ako nemožné, nie je celkom tak.

Snehuliaci z drevených polien – do každého počasia

Chcete mať snehuliaka na dvore celý rok? Stačí, ak si vyrobíte takého, ktorý vám bude nielenže spríjemňovať každý jeden deň v roku, ale zároveň slúžiť aj ako originálna dekorácia. A presne taký je tento snehuliak z guľatiny. Najlepšie na tom je, že si ho môžete vyrobiť aj sami doma. Ako na to?

Najdôležitejším krokom je narezanie guľatiny na dve-tri valce rôznej výšky, ale rozličnej šírky, ktoré postavíte na seba. Keďže jednotlivé vrstvy guľatiny by na sebe nestáli len tak samy od seba, bude potrebné ich priklincovať. Keď už snehuliak stojí, prídu na rad mamičky a deti.

Pri výzdobe sa medze nekladú. Starý hrniec môžete vymeniť za šik klobúčik alebo šiltovku a nudný šál za šatku, kus látky alebo mašľu. Potom už len stačí dokresliť oči, nos, falošné gombíky a snehuliak je na svete. 

Ak si ho postavíte pred dom, bude vítať vašich hostí celoročne a nemusíte ani dbať na to, či ho postaviť na severnú alebo južnú stranu. Slnko mu totiž nevadí.

Zdroj: pinterest.com/Pani Kreatívna
Zdroj: pinterest.com/The ART in LIFE

Novodobí snehuliaci

Žijeme vo svete plnom technologických noviniek, ktoré sa vyvíjajú veľmi rýchlo, a rovnako je to aj vo svete snehuliakov. Niekomu sa typická postavička zo snehu zdá byť nudná. Oči a gombíky z uhlíkov, nos z mrkvy, hrniec na hlave a metla v ruke kreatívnym ľuďom toho veľa nehovorí.

Pre tých, ktorým nechýba zmysel pre humor a predstavivosť, sme sa rozhodli priniesť niekoľko inšpiračných obrázkov tých najkrajších snehuliakov zozbieraných z rôznych kútov sveta. Zruční majstri vytvorili skutočne originálne diela, na ktoré sa chodí pozerať celé mesto. Nepotrebovali k tomu nič viac ako sneh a trošku fantázie.

Niektoré dielka sú vtipné a iné naháňajú strach, no jedno majú spoločné – keď nastane odmäk, rozlúčiť sa s nimi bude ťažké, veď posúďte sami. 

Zdroj: list25.com
Zdroj: list25.com
Zdroj: list25.com
Zdroj: list25.com
Zdroj: list25.com
Zdroj: list25.com

Zdroj: pinterest.com/Pani Kreatívna, pinterest.com/The ART in LIFE, list25.com

Prečítajte si tiež:
Milovníci online filmov, pozor! TU si môžete pozrieť online filmy zdarma
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií