fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu jednomyseľne hlasovala za odtajnenie informácií o pôvode koronavírusu

Po hlasovaní zákonodarcov v pomere 419:0 teraz zákon poputuje na podpis k prezidentovi Joeovi Bidenovi.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.3.2023 (SITA.sk) – Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu v piatok jednomyseľne hlasovala za odtajnenie informácií amerických tajných služieb o pôvode ochorenia COVID-19. Udialo sa tak pri príležitosti tretieho výročia začiatku smrtiacej pandémie.

Po hlasovaní zákonodarcov v pomere 419:0 teraz zákon poputuje na podpis k prezidentovi Joeovi Bidenovi.

Tajné služby nie sú jednotné

„Americká verejnosť si zaslúži odpovede na každý aspekt pandémie ochorenia COVID-19, ako tento vírus vznikol, či sa vyskytol prirodzene alebo bol výsledkom udalosti v laboratóriu,“ povedal republikán z Ohia a predseda výboru pre spravodajské služby Michael Turner.

Americké spravodajské agentúry sú rozdelené v názore, či koronavírus pochádza z laboratória alebo preskočil na ľudí zo zvierat.

Pôvod nemusí byť vôbec známy

Riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Christopher Wray pred niekoľkými dňami povedal, že je presvedčený, že koronavírus spôsobujúci COVID-19 „s najväčšou pravdepodobnosťou“ pochádza z „laboratória spravovaného čínskou vládou“.

Odborníci však tvrdia, že skutočný pôvod pandémie koronavírusu nemusí byť známy dlhé roky, ak vôbec niekedy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: SITA.sk – Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu jednomyseľne hlasovala za odtajnenie informácií o pôvode koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Erdogan vyzýva Putina na pokoj zbraní, predchádzajúce rokovania mali pozitívny výsledok
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií