fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šokujúce snímky z röntgenu ukazujú ako na detský mozog vplýva láska: Rozdiely sú extrémne

Máte tip? napíšte nám mailom

Detský mozog je ovplyvňovaný prostredím. Najnovšie výskumy ale ukazujú, že má naňho obrovský vplyv aj to, koľkou láskou ho zahrňujú rodičia.

Nová štúdia dokazuje, že detský mozog je ovplyvňovaný aj rodičovskou láskou. Existuje však spôsob, ako napraviť situáciu, ktorá spôsobuje negatívny vplyv?

sokujici-snimky-ukazuji-skutecny-vliv-lasky-na-detsky-mozek_main

Na obrázku, na ktorom sú dva detské mozgy 3-ročných detí. Pričom dieťa s normálnou výchovou a teda aj dostatkom rodičovskej lásky má mozog podstatne väčší, než dieťa, ktoré rodičia výrazne zanedbávajú. Dá sa teda povedať, že röntgenová snímka vľavo je mozgom zdravého dieťaťa, ktoré dostávalo adekvátnu lásku a starostlivosť počas svojho doterajšieho obdobia, ktoré je zároveň z hľadiska vývoja pre dieťa kľúčové.

Na zábere vpravo vidieť detský mozog, ktorý je podstatne menší a zároveň má aj viac tmavých zón, čo značí nižšiu hustotu mozgových buniek. Celé to spôsobilo značné zanedbanie zo strany rodičov a nedostatok ich lásky.

Dieťa s väčším mozgom bude pravdepodobne aj podstatne inteligetnejšie a naučí sa lepšie budovať akékoľvek sociálne vzťahy. U dieťaťa s menším mozgom je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že sa stane závislým na drogách či alkohole a v kritických situáciach sa bude správať agresívne.

Prečítajte si tiež:
Firma sa rozhodla recyklovať cigaretové ohorky a iné "nerecyklovateľné" predmety. Tie následne pretvára na nové, užitočné veci

Profesor Allan Schore z Los Angelskej Univerzity vysvetľuje, že u dieťaťa, ktoré v priebehu svojich prvých 2-3 rokov života bolo zanedbávané, časom nedôjde k vytvoreniu génov, ktoré ovplyvňujú inteligenciu. Takéto deti však často vychovávajú práve rodičia, ktorí boli v detstve taktiež zanedbávaní a teda nevedia svojich potomkov vychovávať inak, čím ich nepriamo nabádajú k zlej výchove. Ak teda poznáte niekoho, kto svoje dieťa (nielen) v rannom veku zanedbáva, skúste mu dohovoriť.

 

 

 

Zdroj: Pinterest

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií