fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SNS vyzýva Budaja, aby sa vzdal ministerskej funkcie. Bohapusté likvidovanie Slovenskej republiky musí skončiť

SNS je toho názoru, že Budaj od začiatku ukazoval svoju nekompetentnosť vo funkcii a jeho nerozhodnosť. 

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Slovenská národná strana (SNS) vyzýva ministra životného prostredia Jána Budaja (Demokrati) aby sa vzdal ministerskej funkcie. Za kauzu ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana je podľa národniarov šéf envirorezortu zodpovedný rovnako, ako samotný Vlčan. Strana to uviedla vo svojom stanovisku.

Apelovala tiež na prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby vymenovala úradnícku vládu. Podľa SNS musí „bohapusté likvidovanie Slovenskej republiky” okamžite skončiť.

Neexistuje štát, kde kamaráti v ministerských funkciách verejne pomáhajú firmám svojich blízkych. Ján Budaj by mal bezodkladne odísť zo svojej funkcie,” uvádza SNS.

Prideliť 1,4 mil. eur priateľskej firme považujeme za typický príklad konania tejto vlády,” dodala strana. SNS je toho názoru, že Budaj od začiatku ukazoval svoju nekompetentnosť vo funkcii a jeho nerozhodnosť a rozhodnutia viedli k škodám pri ochrane životného prostredia. Ako príklad uviedli skládku vo Vrakuni.

Viac k témam: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Minister životného prostredia, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Stanovisko, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – SNS vyzýva Budaja, aby sa vzdal ministerskej funkcie. Bohapusté likvidovanie Slovenskej republiky musí skončiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prioritou ministerstva obrany je na ďalšie obdobie modernizovať infraštruktúru a zanedbávanú techniku
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií