Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

So zmenou zlých návykov netreba čakať na začiatok roka

Zlepšiť si životný štýl sa oplatí kedykoľvek, nemusí ísť len o novoročné predsavzatia. Aby nové návyky boli trvácne, začleniť ich treba do každodennej rutiny postupne.

25.10.2023 (SITA.sk) – Zlepšiť si životný štýl sa oplatí kedykoľvek, nemusí ísť len o novoročné predsavzatia. Aby nové návyky boli trvácne, začleniť ich treba do každodennej rutiny postupne.

Kým niektoré zlozvyky sú skôr estetická záležitosť, iné môžu spôsobovať vážnejšie problémy. Môže to byť večerné vyjedanie chladničky, prílišné maškrtenie, alebo aj ponocovanie pri televízore či mobile. Nočnou morou pre dospelých fajčiarov sú neúspešné pokusy pri odvykaní od cigariet.

Postupná zmena dennej rutiny

Pre dospelého fajčiara je extrémne náročné skoncovať so zlozvykom zo dňa na deň. Ak chce skoncovať s niečím, čo nie je preňho najlepšie, najideálnejšie je zmeny do dennej rutiny začleniť postupne a to, čo mu škodí, postupne zminimalizovať. Dobrou správou je, že v 21. storočí už klasické cigarety nepotrebuje. Veda prináša inovatívne riešenia a medzi nimi aj menej rizikovú bezdymovú alternatívu IQOS ILUMA, ktorá môže byť prvým krokom na ceste za životom bez cigariet. Je nielen elegantná a štýlová, ale prináša dospelým fajčiarom možnosť, ako už nemusia siahnuť po klasickej cigarete. Toto bezdymové zariadenie bez nahrievacej čepele je dostupné v troch verziách. Ak dospelí fajčiari hľadajú cenovo dostupnú alternatívu, s praktickou vreckovou veľkosťou, vyhovovať im bude verzia IQOS ILUMA ONE. Rovnako ako ostatné zariadenia z radu IQOS ILUMA prináša aj táto bezdymová alternatíva novú dimenziu pôžitku z tabaku. Zariadenie nie je potrebné čistiť a na jedno plné nabitie vydrží až 20 použití.

Mýtus o nikotíne

Vedeli ste, že nikotín a decht nie je to isté? Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Dnes si však ešte stále väčšina dospelých fajčiarov myslí, že nikotín je vinníkom a že je zodpovedný za tieto ochorenia. Dýchanie sťažujú práve cigarety, avšak po úplnom prechode na IQOS môžete lepšie dýchať, ako keby ste pokračovali vo fajčení, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi. A to preto, že IQOS tabak nespaľuje, ale len nahrieva, a nevytvára tak škodlivý dym. Nikotín ako stimulant síce vyvoláva závislosť, a preto nie je bez rizika, jeho účinky však nie sú karcinogénne. Skutočným páchateľom je decht, ktorý vzniká pri horení cigarety, pretože predstavuje zmes chemických zlúčenín, a tie obsahujú karcinogénne a toxické látky nebezpečné pre naše zdravie.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

Zdroj: PMI

Tento článok nie je autorským obsahom SITA.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Viac k témam: Fajčenie, IQOS, PR, zlozvyky
Zdroj: SITA.sk – So zmenou zlých návykov netreba čakať na začiatok roka © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií