fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sochu Malej morskej víly opäť poškodili, natreli ju farbami ruskej vlajky

Socha, ktorú vytvorili na počesť dánskeho rozprávkara Andersena, je častým terčom vandalov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.3.2023 (SITA.sk) – Známu sochu Malej morskej víly z rozprávky Hansa Christiana Andersena v Kodani opäť poškodili vandali. Kameň, na ktorom sedí, niekto natrel farbami ruskej vlajky, informovali vo štvrtok tamojšie noviny.

Bronzová socha, ktorá je častým terčom vandalov, sa nachádza pri vstupe do kodanského prístavu. Po najnovšom útoku vandalov, ku ktorému sa zatiaľ nikto neprihlásil, pokrývajú kameň morskej víly pruhy bielej, modrej a červenej farby. Nie je tiež jasné, kedy presne vandali sochu poškodili.

Socha, ktorú vytvorili na počesť dánskeho rozprávkara Andersena, je častým terčom vandalov. Tí ju už v minulosti pomaľovali, s pomocou výbušnín zhodili z kameňa, na ktorom sedí a tiež jej odrezali hlavu. Kodaň zdobí od roku 1913.

Viac k témam: Socha, Vandalizmus
Zdroj: SITA.sk – Sochu Malej morskej víly opäť poškodili, natreli ju farbami ruskej vlajky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií