fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sociálna poisťovňa na svoju činnosť vlani minula o 14,4 milióna eur viac ako rok predtým

Kapitálové výdavky poisťovne za minulý rok tvorili takmer 6,7 milióna eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.3.2023 (SITA.sk) – Sociálna poisťovňa na svoju činnosť počas minulého roka minula 207,4 milióna eur. V porovnaní s rokom 2021 išlo o 14,4 milióna eur viac. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za rok 2022.

Najväčšiu položku vo výdavkoch správneho fondu tvoria výdavky na mzdy a poistné za zamestnancov poisťovne. Za vlaňajšok dosiahli 143,3 milióna eur. Na nákup tovarov a služieb poisťovňa vynaložila 55 miliónov eur. Zvyšnú sumu bežných výdavkov správneho fondu tvoria bežné transfery vo výške 2,4 milióna eur.

Kapitálové výdavky poisťovne za minulý rok tvorili takmer 6,7 milióna eur. Na všeobecné investície smerovalo 2,8 milióna eur a na informačno-komunikačné technológie 3,8 milióna eur.

Zdroj: SITA.sk – Sociálna poisťovňa na svoju činnosť vlani minula o 14,4 milióna eur viac ako rok predtým © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií