fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sociálna poisťovňa zavádza generálny pardon pre dlžníkov

Generálny pardon sa týka takmer 1,07 milióna subjektov.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.1.2023 (Webnoviny.sk) – Od začiatku februára sa na Slovensku zavádza generálny pardon pre dlžníkov Sociálnej poisťovne. Ide o odpustenie povinnosti zaplatiť penále za podmienky, že dlžníci poisťovni uhradia dlžné poistné.

Penále dlžníkom poisťovňa odpustí vtedy, ak zaplatia celú dlžnú sumu poistného najneskôr do 31. augusta tohto roka. Na zaplatenie celej istiny tak budú mať dlžníci Sociálnej poisťovne sedem mesiacov. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorá nadobúda účinnosť od 1. februára tohto roka.

Ako ešte v októbri minulého roka uviedla poslankyňa NR SR Petra Hajšelová (Sme rodina) ako autorka tohto návrhu, generálny pardon sa týka takmer 1,07 milióna subjektov. Ide o 354-tisíc zamestnávateľov, takmer 500-tisíc samostatne zárobkovo činných osôb a cez 218-tisíc fyzických osôb.

Sociálna poisťovňa eviduje voči týmto subjektom penále v celkovej sume 885 miliónov eur a istinu vo výške 600 miliónov eur.

Viac k témam: Dlžníci, Generálny pardon, Novela zákona o sociálnom poistení
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa zavádza generálny pardon pre dlžníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Čaputová: Niektorým skupinám obyvateľov nestačí poslať 100 eur, ale pomôcť opakovaným príspevkom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií