fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sociálne siete bojujú proti sexizmu: Zakázali používať emoji broskyne a baklažánu

Máte tip? napíšte nám mailom

Sociálne siete Facebook a Instagram zakázali používať niekoľko emoji. Viete, ktoré sú to? 

Kým emoji baklažánu a broskyne používajú niektorí nevinní ľudia len na vyjadrenie jedla, nájdu sa aj takí, ktorí ich často používajú v konverzáciách so sexuálnym obsahom. Facebook a Instagram sa preto rozhodli, že ich spolu s kvapkou vody zakážu.

Sociálne siete určili hranice

Online svet ponúka priestor pre mnohých ľudí. Niektorí si vďaka sociálnym sieťam našli prácu, iní rozbehli svoj biznis. Milióny používateľom po celom svete však využíva najmä možnosť komunikácie. Neustále si píšeme s kamarátmi, kolegami či s rodinou.

Sociálne siete sa však stali platformou aj pre ľudí, ktorí prostredníctvom nich ponúkajú sexuálne služby. Mnoho používateľov bez obáv posiela nahé fotky, či videá. A presne voči tomuto sa Facebook a Instagram ostro vyhranil. Rozhodol sa, že určí hranice a zakáže niektoré emoji.

sociálne siete
Sociálne siete zakázali emoji broskyne a baklažánu. Zdroj: mirror.co.uk

Táto zmena je súčasťou aktualizácie štandardov Spoločenstva pre sexuálne obťažovanie Facebooku, ktoré sú určené sexuálnym pracovníkom, ktorí používajú platformy na predaj svojich služieb. Obľúbená spoločnosť určená na spájanie ľudí prostredníctvom online komunikácie svoje dôvody vysvetlila.  

Prečítajte si tiež:
Ušiť si rúško na tvár môžete aj z vrecka od vysávača, starého oblečenia a to aj bez stroja!

Násilie a vykorisťovanie

„Ľudia používajú Facebook na diskusie a upriamenie pozornosti na sexuálne násilie a vykorisťovanie. Uvedomujeme si dôležitosť takých diskusií a chceme ich umožniť. Stanovili sme však hranicu, za ktorou už obsah napomáha, podnecuje alebo koordinuje sexuálne kontakty medzi dospelými. Obmedzujeme tiež explicitne sexuálny jazyk, ktorý môže viesť k navádzaniu, pretože niektoré publiká v rámci našej globálnej komunity môžu byť citlivé na tento typ obsahu, a ktorý môže ľuďom brániť v spájaní sa s priateľmi a so širšou komunitou,” píše sa v normách komunity.

Obrázky, ktoré pripomínajú penis (baklažán), zadok (broskyňa) a ejakuláciu (kvapka vody) sa kvôli týmto dôvodom rozhodli sociálne siete zakázať. Facebook určil aj iné hranice. Používatelia nesmú  uverejniť pokus o koordináciu sexuálnych aktivít dospelých alebo nábor na ne. Zakázané je aj navádzanie na sexuálnu aktivitu ponúkaním alebo požadovaním sexu alebo sexuálnych partnerov, sexuálnych četov alebo konverzácií. Rovnako je to aj v prípade fotky, videa či snímky nahých tiel.  

Zdroj: mirror.co.uk  

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií