fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sociálni demokrati nepotrestajú bývalého kancelára Schrödera za väzby na Rusko

Výbor strany odmietol návrhy na potrestanie Schrödera za zaangažovanie sa s ruskými energetickými spoločnosťami Rosnefť a Gazprom či Nord Stream AG.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.3.2023 (SITA.sk) – Krajinský výbor nemeckej Sociálnodemokratickej strany v Hannoveri zamietol návrhy na potrestanie bývalého kancelára Gerharda Schrödera za väzby s ruskými štátnymi spoločnosťami. Vo štvrtok o tom informovali miestne médiá.

Neexistuje dostatok dôkazov

Podľa agentúry dpa a ďalších výbor strany odmietol návrhy na potrestanie Schrödera za zaangažovanie sa s ruskými energetickými spoločnosťami Rosnefť a Gazprom a tiež Nord Stream AG, ktorá prevádzkuje vlani poškodené podmorské plynovody.

Stranícka komisia rozhodla, že nie je dostatok dôkazov o tom, že by Schröder, ktorý bol kancelárom v rokoch 1998 až 2005 a lídrom sociálnych demokratov v rokoch 1999 až 2004, porušil zásady alebo stanovy strany.

Mohli nesprávne posúdiť riziká

Poznamenala pritom, že nemeckí politici mohli nesprávne posúdiť riziká, ktoré predstavuje závislosť krajiny od ruských energií, no to sa podľa komisie nevzťahuje výlučne na Schrödera.

Schröderovi, ktorý je dlhoročným priateľom ruského vodcu Vladimira Putina, hrozilo vylúčenie zo strany. Proti rozhodnutiu sa podľa agentúry AP možno odvolať.

Viac k témam: Nemecký kancelár, Plynovod
Zdroj: SITA.sk – Sociálni demokrati nepotrestajú bývalého kancelára Schrödera za väzby na Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Počas ruského bombardovania ukrajinského mesta Kurachove zahynulo osem ľudí. Teroristi sú neľudskí, napísal Zelenskyj
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií