fbpx
Videli ste video, ktoré má takmer 2 milióny pozretí?

Videli ste video, ktoré má takmer 2 milióny pozretí?

Sociálny experiment, z ktorého mrazí, má len na slovenskej facebookovej stránke s úsmevným názvom „Karma je zdarma“ bezmála dva milióny pozretí.

Sociálne experimenty môžu byť veľmi zaujímavé a výpovedné, pokiaľ sú dobré zrealizované a majú hlbokú myšlienku. Aj na Slovensku viacerí youtuberi robia sociálne experimenty, pričom niektoré z nich sú vážne, iné skôr na pobavenie.

V TV show s názvom „Čo by ste urobili?“ robia pravidelne sociálne experimenty. Tento bol zameraný na jav v spoločnosti, ktorý by sme mohli pomenovať napríklad ako šikana alebo jednoducho – slovné napadnutie slabších. Pani vo videu (herečka) slovne uráža predavača hotdogov (herec). Je zaujímavé pozorovať, ako nezainteresovaní ľudia reagujú. Čo myslíte, budú sa druhí ľudia len prizerať, alebo sa za slabšieho postavia?

Čo by ste urobili vy? Máte podobnú skúsenosť? Vaše názory nám pokojne nechajte v komentároch.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  "Chceš sex?" Dvaja Slováci precestovali Česko a Slovensko, aby natočili toto!
Google+ Linkedin
Ľubica Račeková

Redaktorka magazínu Klocher – doktorandka na katedre žurnalistiky na UKF v Nitre. Písanie nie je len moja práca a koníček, ale často i nutnosť. Táka tá nutnosť bytia, ako je pre rybu voda alebo pre snehuliaka mráz. Často sa opisujem ako „pozitívna realistka“. Uvedomujem si, že moje články nezmenia svet. Avšak verím, že budú mať dopad na niektorých z vás. A kto iný zmení svet, ak nie jednotlivci? Jednotlivci, ktorí začínajú od seba a inšpirujú druhých.