fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šojgu plánuje posilniť ruskú armádu o státisíce vojakov, súvisí to s plánmi Fínska a Švédska

Šojgu taktiež povedal, že ruská armáda vytvorí nové jednotky na západe krajiny vzhľadom na plány Fínska a Švédska vstúpiť do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že počas bojov na Ukrajine sa musí armáda krajiny posilniť zo súčasného milióna na 1,5 milióna vojakov. Šojgu v stredu uviedol, že tento počet by mal zahŕňať 695-tisíc dobrovoľných zazmluvnených vojakov. Nepovedal však, kedy ruská armáda plánuje dosiahnuť tento stav.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šojgu taktiež povedal, že ruská armáda vytvorí nové jednotky na západe krajiny vzhľadom na plány Fínska a Švédska vstúpiť do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Šojgu to povedal počas stretnutia ruského vodcu Vladimira Putina s najvyššími vojenskými predstaviteľmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Šojgu plánuje posilniť ruskú armádu o státisíce vojakov, súvisí to s plánmi Fínska a Švédska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií