fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ŠOK! 65-ročný starec si vzal 12-ročné dievčatko! Ľudia na ulici sa tomu neveriacky prizerali! Kam tento svet speje?

Máte tip? napíšte nám mailom

Každoročne je viac ako 15 miliónov maloletých dievčat zosobášených skôr, ako dosiahnu plnoletosť – veľakrát nasilu a proti svojej vôli. To značí 28 dievčat každú minútu, teda jedno dievča každé dve sekundy. Veľmi častý je aj enormný vekový nepomer – zatiaľ čo nevesta má 6 alebo 7 rokov, nebýva raritou, že jej ženích je o 50 či dokonca 60 rokov starší. Myslíte si, že je to problémom len chudobných a rozvojových krajín? To ste potom na poriadnom omyle!

Tieto dievčiny sú navždy okradnuté o bezstarostné roky svojho života a strácajú všetky svoje sny, nádeje a ambície do budúcna. Namiesto toho sa stávajú manželkami starcov, ktorých absolútne neľúbia a musia im slúžiť. Zatiaľ čo v krajinách tretieho sveta berieme takéto obrady ako bežné, ako by asi zareagovali ľudia v New Yorku, najrýchlejšie sa rozvýjajúcej metropole sveta?

Youtube “prankster” Cody Persin nafingoval manželstvo medzi 12-ročným dievčaťom a 65-ročným mužom priamo na Times Square v New Yorku s cieľom sledovať reakcie okoloidúcich. Neverili by ste, ako to celé dopadlo!

Prečítajte si tiež:
SPOTS#12: Punková galéria v mestských záchodoch? Príďte si vychutnať pokračovanie SPOTS eventov na ďalšom bizarnom mieste

 

http://inspiring.ntd.tv

Pokračovanie na ďalšej strane

Samotný Youtuber sa tváril ako fotograf “novomanželov”, ktorý robí šťastné zábery páru priamo v centre. V skutočnosti však zachytával neveriace a šokované pohľady a výrazy okoloidúcich ľudí.

http://inspiring.ntd.tv

Niektorí dokonca našli odvahu pristaviť sa pri dvojici či dokonca ťahali nevestu preč od “starého úchyla”.

 

http://inspiring.ntd.tv

Zámerom youtubera bolo poukázať, že problematika oddávania mladých dievčat sa týka nás všetkých a nesmieme pred tým zatvárať oči! V štáte Virginia bolo až do júla 2016 legálne zosobášiť neplnoleté dievčatá v prípade, že s tým súhlasili rodičia alebo boli tehotné. Medzi rokmi 2003 a 2014 tam bolo oddaných viac ako 4 500 maloletých detí! Hoci vo Virgínii sa daný zákon pozmenil, stále existujú tisícky miest na Zemi, kde je oddávanie detí legálne a bežné. Každodenne je viac ako 33 000 dievčatiek zapredaných a zosobášených proti svojej vôli. Je načase začať proti tomu bojovať, nemyslíte?!

Pokračovanie na ďalšej strane

Girls Not Brides (v preklade: Dievčatá, nie nevesty) je medzinárodné partnerstvo pozostávajúce z viac ako 8 000 roganizácií, bojujúcich za práva mladých dievčat a zrušenie nelegálnych sobášov neplnoletých detí. Najdôležitejšie je však spojiť sa a zabrániť podobným aktom, inak budú zločiny vo svete naďalej pretrvávať.

Prečítajte si tiež:
Slávni abstinenti: Poznáme celebrity, ktoré nepijú alkohol

Ako raz povedal samotný Albert Einstein: “Svet je nebezpečné miesto – ale nie kvôli tým, ktorí robia zlo, ale kvôli tým, ktorí sa mu prizerajú a nič s tým nerobia!” 

Zdroj: http://inspiring.ntd.tv

Foto / Video: http://inspiring.ntd.tv

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií