fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ŠOK! 8 prípadov, kedy bola diva Beyoncé obvinená z plagiátorstva! Vedeli ste o tom?

Áno, aj takéto veci sa dejú. Celosvetovo milovaná a neprekonateľná spevácka diva Beyoncé musela čeliť viacerým obvineniam z plagiátorstva. Speváčka sa obhajuje, že nikdy nič nekopírovala, nanajvýš sa len inšpirovala. Odborníci však majú na to odlišný názor. A čo na to hovoríte vy?

1.If i were a boy

Speváčka BC Jean tvrdí, že text tejto piesne napísala ona po rozchode s producentom Toby Gadom. Beyoncé sa vraj o tom dopočula a nahrala svoju verziu tejto piesne.

2. Countdown hudobný videoklip

Všetci vieme, že Beyoncé je perfektná tanečníčka. Občas však aj jej dôjdu nápady a vtedy treba trochu inšpirácie. Boli to samotní fanúšikovia, ktorí porovnali jej choreografiu s jednou belgickou speváčkou a našli viac podobností, ako by bolo prípustné.

3. Baby Boy

Jennifer Armour  sa v roku 2013 s Bey súdila kvôli ukradnutiu songu “Got A Little Bit Of Love For You”.  Avšak nemala žiadne hmatateľné dôkazy, ktorými by dosvedčila, že práve ona bola autorkou tejto piesne, takže súdny boj prehrala.

4. Tanečné prvky z Formation World Tour

Tanečník a choreograf Marlyn Oritz  venoval speváčke takéto štipľavé slová: “Beyoncé, ty máš fakt nervy na to, kradnúť choreografie od iných? Je ok inšpirovať sa inými, ale posnaž sa aspoň trochu vložiť do toho aj niečo svoje!”

View this post on Instagram

I'm sorry I don't bash artist! But I respect fellow creative artist…and don't like to use social media to promote some thing that can be perceived as negativity… BUT @beyonce you have the nerve to steal exact concepts n choreography from other real creative genius.. You stole from @breakingsurface you stole the stomping from #delaguarda @fuerzabrutanyc it's ok to be inspired but at least make the effort to make it your own.. Also crazyhorseparis_official the saddle scene!! Let's keep it real people!!! #hideyourideas #hideyoureightcount #hideyourwater #hideallfrombeyonce #respectartist #breakingsurface #fuerzabrutanyc #delaguarda @gwynethlarsen @wmulholland AND PROPS TO MY FRIENDS THAT DID THE AERIAL!! Thanks @craigsmithnyc for the edit! Loll

A post shared by Marlyn Ortiz (@marlynortiz) on

Pokračovanie na ďalšej strane

Nahrávam...

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií