fbpx
ŠOK! 8 prípadov, kedy bola diva Beyoncé obvinená z plagiátorstva! Vedeli ste o tom?

ŠOK! 8 prípadov, kedy bola diva Beyoncé obvinená z plagiátorstva! Vedeli ste o tom?

Áno, aj takéto veci sa dejú. Celosvetovo milovaná a neprekonateľná spevácka diva Beyoncé musela čeliť viacerým obvineniam z plagiátorstva. Speváčka sa obhajuje, že nikdy nič nekopírovala, nanajvýš sa len inšpirovala. Odborníci však majú na to odlišný názor. A čo na to hovoríte vy?

1.If i were a boy

Speváčka BC Jean tvrdí, že text tejto piesne napísala ona po rozchode s producentom Toby Gadom. Beyoncé sa vraj o tom dopočula a nahrala svoju verziu tejto piesne.

2. Countdown hudobný videoklip

Všetci vieme, že Beyoncé je perfektná tanečníčka. Občas však aj jej dôjdu nápady a vtedy treba trochu inšpirácie. Boli to samotní fanúšikovia, ktorí porovnali jej choreografiu s jednou belgickou speváčkou a našli viac podobností, ako by bolo prípustné.

3. Baby Boy

Jennifer Armour  sa v roku 2013 s Bey súdila kvôli ukradnutiu songu “Got A Little Bit Of Love For You”.  Avšak nemala žiadne hmatateľné dôkazy, ktorými by dosvedčila, že práve ona bola autorkou tejto piesne, takže súdny boj prehrala.

4. Tanečné prvky z Formation World Tour

Tanečník a choreograf Marlyn Oritz  venoval speváčke takéto štipľavé slová: “Beyoncé, ty máš fakt nervy na to, kradnúť choreografie od iných? Je ok inšpirovať sa inými, ale posnaž sa aspoň trochu vložiť do toho aj niečo svoje!”

I'm sorry I don't bash artist! But I respect fellow creative artist…and don't like to use social media to promote some thing that can be perceived as negativity… BUT @beyonce you have the nerve to steal exact concepts n choreography from other real creative genius.. You stole from @breakingsurface you stole the stomping from #delaguarda @fuerzabrutanyc it's ok to be inspired but at least make the effort to make it your own.. Also crazyhorseparis_official the saddle scene!! Let's keep it real people!!! #hideyourideas #hideyoureightcount #hideyourwater #hideallfrombeyonce #respectartist #breakingsurface #fuerzabrutanyc #delaguarda @gwynethlarsen @wmulholland AND PROPS TO MY FRIENDS THAT DID THE AERIAL!! Thanks @craigsmithnyc for the edit! Loll

A post shared by Marlyn Ortiz (@marlynortiz) on

Pokračovanie na ďalšej strane

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Známa skladba "Perfect" sa dočkala novej verzie. S Ed Sheeranom si ju zaspieval okrem Beyoncé i Andrea Bocelli
Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)