fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ŠOK na pražskom Fashion Weeku: Na mólo vybehli komplet nahé modelky!

Máte tip? napíšte nám mailom

O poriadny rozruch sa postarala česká módna návrhárka, ktorá na prehliadke predstavila svoju novú kolekciu.  

Móda sa rokmi mení a vyvíja, no aj napriek tomuto trendu sa na trh opäť vracia to, čo bolo moderné pred desiatkami rokov. Sú to práve návrhári, ktorí vytvárajú originálne kúsky a keď príde tá správna chvíľa, predstavia ich aj verejnosti.

Módnych prehliadok sa zúčastňujú ľudia z vyššej spoločnosti, modelky, známe osobnosti, no najmä tvorcovia kostýmov, ktorí chcú verejnosti predstaviť svoj najnovší módny objav. My sme si už akosi zvykli, že ich kúsky nie sú vhodné na bežné nosenie a možno sa aj čudujeme, či sa vôbec nájde niekto, kto by si niečo podobné obliekol. Nechceme však hádzať všetkých návrhárov do jedného vreca. Nájdu sa aj také outfity, ktoré naozaj stoja nielen za pozretie, ale sú aj nositeľné.

Odvážna Iva Burkertová

Podobná módna prehliadka sa konala aj hlavnom meste Českej republiky. V rámci pražského Fashion Weeku sa predviedli mnohí návrhári. O najväčší rozruch sa však postarala 26-ročná česká návrhárka Iva Burkertová. Pred niekoľkými rokmi založila vlastnú módnu značku a na jednej z najprestížnejších udalostí v Čechách odprezentovala svoju novú kolekciu. Ak by ste čakali farebné kúsky, minimalistické šaty či inšpiráciu na prichádzajúce jesenné obdobie, čakali by ste márne.

Návrhárka sa rozhodla, že prehliadka jej kolekcie bude úplne iná, než sme zvyknutí.  „Kolekcia, ktorú vám chceme predstaviť, je pre mňa doposiaľ tou najzásadnejšou, najhlbšou a predovšetkým najťažšou. Zároveň je to ale aj jediná kolekcia, za ktorou si 100% stojím a verím, že ako jediná obstojí v čase a nepodľahne žiadnemu trendu,” priblížila svoj módny počin na sociálnej sieti Iva Burkertová.

Inšpirovala sa rozprávkou

Kolekcia je inšpirovaná rozprávkou Cisárove nové šaty od Hansa Christiana Andersena a je akousi metaforou na spôsob, akým v dnešnej dobe konzumujeme nielen módu.

Vidieť jej tvorbu mohli preto len tí, ktorí dovŕšili vek dospelosti. Nečudo, na móle sa objavilo množstvo modeliek a modelov bež šiat. Zmyslom prehliadky bolo ukázať, aká je móda neudržateľná a že jej spotrebu treba zastaviť.

Na móle sa predviedli mnohé ženy a muži a tak mali pozvaní hostia netradičný zážitok v podobe obnažených pŕs a rozkrokov.

Módna prehliadka. Zdroj: Instagram
Módna prehliadka. Zdroj: Instagram

„Padám od únavy, ale som neuveriteľne šťastná, že toľko ľudí malo odvahu postaviť sa za takúto tému. A toto nie je koniec, ale začiatok. Som prekvapená, koľko ľudí môj zámer pochopilo,” napísala na svojom Instagrame návrhárka.

Zdroj: Instagram.com, Topky.sk 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií