fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šokujúce, nezvyčajné príbehy detí, ktoré vyrastali za neobvyklých okolností!

Máte tip? napíšte nám mailom

Predstava, že sa o vás biologická matka nestará a Vy sa radšej uchýlite k zvieratám s ktorými dokážete prežiť niekoľko rokov je asi neuveriteľná. Niektorým sa to podarilo a ich návrat do normálneho bežného života bol naozaj zložitý.

“Feral children” je najnovší projekt fotografky nemeckého pôvodu, ktorá momentálne žije v Londýne, Julii Fullerton-Batten.

Najnovšia séria inscenovaných fotografií má za cieľ ukázať nezvyčajné príbehy detí, ktoré vyrastali za neobvyklých okolností.

Môžete tak čítať príbehy detí, ktoré napríklad vyrastali so zvieratami, alebo boli zanedbané ich rodičmi. Dôležitú rolu hrajú aj priložené fotografie. Príbehy sú zo štyroch kontinentov a my Vám prinášame len niektoré z nich.

John Ssebunya (opičí muž), Uganda, 1991

John utiekol z domu v roku 1988, keď mal tri roky potom, čo videl vlastného otca, ako zabil jeho matku. Utiekol do džungle, kde ho opice prijali medzi seba. John s opicami behal po tráve, šplhal po stromoch a hľadal potravu. Po troch rokoch ho našla pani, ktorá sa o neho postarala. Keď ho priviedla do dediny, nik ho nepoznal. John trpel črevnými problémami. Pásomnice, ktoré mu našli trčať zo zadku merali aj jeden meter! John vie pekne spievať a absolvoval v Británii aj svoje turné s detským zborom. Postupne sa naučil ľudským návykom.

príbehy detí

Madina, Rusko, 2013

Madina žila, spala a vstávala so psami. Keď ju našiel sociálny pracovník v roku 2013, bola nahá, chodila po štyroch a vrčala ako pes. Madina prišla o otca krátko po jej narodení, matka bola alkoholička. Bola veľmi opitá na to, aby sa o svoje dieťa starala. Matka teda pri jedení sedela pri stole, kým jej dcéra hrýzla kosti na podlahe so psami. Ak sa Madina niekedy rozhodla ísť hrať na ihrisko, deti sa s ňou odmietali hrať, takže jediných priateľov čo Madina mala boli psy. Lekári tvrdia, že Madina je aj napriek svojmu utrpeniu psychicky aj fyzicky zdravá a pokúšajú sa o jej lepší život v civilizácii.

Prečítajte si tiež:
Beštiálne ženy #6: Irma Grese - nacistická sadistka

príbehy detí

 

Lobo vlčie dievča, Mexiko, 1845-1852

V roku 1845 bolo videné dievča, ako beží po štyroch so svorkou vlkov a útočí na stádo kôz. O rok neskôr ju videli s vlkmi kozu jesť. Zajali ju, ale unikla. V roku 1852 ju videli v lese v Mexiku znova. Od vtedy ju nik nevidel.

feral-children-wild-animals-photos-fullerton-batten-8

Pokračuj na ďalšej strane

Shamdeo, India, 1972

Shamdeo vo svojich štyroch rokoch bol objavený v Indii v lese. Vtedy sa písal rok 1972. Hral sa s vĺčatami. Mal tmavú kožu a nabrúsené zuby, dlhé zahnuté nechty, zlepené vlasy a mozole na dlaniach. Túžil po krvi a mal rád prítomnosť psov. Nakoniec ho odstavili od surového mäsa. Nikdy nerozprával, ale naučili ho znakovú reč. V roku 1978 ho prijala Matka Tereza. Zomrel vo februári v roku 1985

feral-children-wild-animals-photos-fullerton-batten-9

Oxana Malaya, Ukrajina 1991

Oxana bola nájdená so psami v búde v roku 1991. Mala osem rokov a z toho 6 rokov žila so štvornohými chlpáčmi. Jej rodičia boli alkoholici a jednú noc ju nechali von. Keď hľadala teplo, zaliezla do búdy k psom, čo jej zachránilo život. Neskôr sa začala správať viac ako pes, než ako ľudské dieťa.  Utekala po štyroch, fučala s vyplazeným jazykom, cerila zuby a štekala. Nemá dostatok ľudskej interakcie, takže vie povedať iba ano a nie. Intenzívna liečba pomáha Oxane v sociálnych návykoch. Má vyše 30 a žije v ústave pre mentálne postihnutých, kde sa stará o zvieratá pod drobnohľadom svojho opatrovateľa.

Prečítajte si tiež:
Nečakaný priebeh pôrodu zachytili na fotografie: Mamička porodila priamo na nemocničnej chodbe

feral-children-wild-animals-photos-fullerton-batten-10

Príbeh o psom dievčatku z Ukrajiny je aj na youtube

 

Marina Chapman, Kolumbia, 1959

Marína bola unesená v roku 1945 istej juhoamerickej dediny a odišla do džungle. Žila s rodinou malých opíc celých 5 rokov, než ju lovci objavili. Jedla bobule, korene či banány. Spala v dierach stromov a chodila po štyroch. Raz sa skoro otrávila jedlom a v tom sa stalo niečo neskutočné! Staršie opice, ktoré si na ňu zjavne zvykli, jej pomáhali prežiť. Priviedli ju k nádrži s vodou a prinútili sa napiť. Otrávené bobule zjedla a začala sa zotavovať. Poučila sa z opíc a vedela, že ak chce jesť neotrávené bobule, musí sa šplhať vyššie na strom. S opicami sa na stromoch aj hrávala. Marína v časoch, kedy ju zachránili lovci nevedela rozprávať. Lovci ju predali do nevestinca, potom z neho utiekla a žila v uliciach. Neskôr sa stala otrokom v mafiánskej rodine. Áno, je to skutočný príbeh.

Časom ju za našla záchranu u suseda a ten ju poslal žiť do Bogoty k jeho dcére. V roku 1977 sa z nej stala opatrovateľka. Bola vydatá za vedca.

feral-children-wild-animals-photos-fullerton-batten-16

 

Prava – vtáči chlapec, Rusko, 2008

Sedemročný chlapec bol nájdený v malom trojizbovom byte. Žil so svojou 31 ročnou matkou, no ani sa s ňou nerozprával. Bol totiž uväznený v jednej miestnosti plnej vtákov a vtáčích klietok. Matka sa k svojmu synovi naozaj správala ako k ďalšiemu vtáčiemu maznáčikovi. Nebila ho ani ho nenechala bez jedla, ale nikdy s ním nehovorila. Jeho jediná komunikácia bola s vtákmi. Matke nakoniec dieťa odobrali a preniesli ho na liečenie, kde sa ho lekári snažia rehabilitovať.

feral-children-wild-animals-photos-fullerton-batten-13

Prípady sme našli na stránke boredpanda.com.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií