fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šokujúce odhalenie! Filmový priemysel nás po celé roky zavádzal!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj napriek tomu, že si väčšina z nás pozrie rada nejaký dobrý film, ide poväčšine iba o veľký podvod a klamstvo. Častokrát nás totiž filmový priemysel zavádza a pred oči nám podsúva mýty, ktorým viacerí z nás veríme.

Pozrite si sériu dvanástich ilustrácií, na ktorých nájdete pravdu o tom, ako sa niektoré veci v skutočnosti majú. Niekedy sa totiž vo filmoch dostáva realita do úzadia a na rad prichádza rad nepravdivých extrémov.

1. Mýtus: Topiace sa obete vo filmoch kričia príliš hlasno, a tak si ich vždy niekto všimne. Pravdou však je, že je ťažké všimnúť si topacieho sa človeka a nie to ho ešte počuť, pretože je ťažké kričať vo vode.

movies-myths-lenya-brick-1-57f4a2b1afc66__605

2. Mýtus: Ak si myslíte, že vďaka tlmiču na zbraň bude výstrel tichý a nikto ho počuť nebude, tak sa mýlite. Tlmič totiž tlmí iba šum, a tak je výstrel zo zbrane stále počuť.

movies-myths-lenya-brick-12-57f4a2cbb1eb6__605

3. Mýtus: Zabudnite na to, že visiaci zámok môžete odomknúť tak, že ho odstrelíte za pomoci guľky. Pretože len, čo to vyskúšate zistíte, že sa to nedá. Zámok je totiž vyrobený zo železa, a tak ho guľka z pištole nezlomí, nezničí, ale skôr sa od neho iba odstrelí.

Prečítajte si tiež:
Pre svoju priateľku pripravil parádny darček. Nakreslil ich ako kreslené postavičky z 10 rôznych animákov

movies-myths-lenya-brick-11-57f4a2c998593__605

4. Mýtus: Pamätáte si na scény s odisťovaním granátov? Azda každý akčný hrdina vie takú poistku z granátu vytiahnuť pohodlne a zároveň dramaticky a to len za pomoci zubov. Avšak, nie je to opäť pravda. Poistku z granátu totiž nevytiahnete zubami, skôr o ne iba prídete.

movies-myths-lenya-brick-10-57f4a2c7b1095__605

5. Mýtus: Ani polícia nie je všemožná a naozaj nevie vysledovať telefónny hovor počas jednej minúty. V skutočnosti takého vysledovanie môže trvať dlhšie, aj hodinu.

movies-myths-lenya-brick-9-57f4a2c4c8321__605

Pokračovanie na ďalšej strane

6. Mýtus: Ak si myslíte, že počas skoku padákom môžete voľne komunikovať s druhým parašutistom, tak ste vedľa. Nie je to možné, pretože vietor okolo uší spôsobuje, že nič nepočujete.

movies-myths-lenya-brick-8-57f4a2c2d3e84__605

7. Mýtus: Vesmír je jedným veľkým a tajomným miestom, ktoré ma viacero zaujímavostí. Jednou z nich je aj skutočnosť, že pás asteroidov nie je hustý a preplnený. Naopak, medzi asteroidmi existuje veľa míľ vákua, a tak sú od seba ďaleko.

movies-myths-lenya-brick-7-57f4a2c05386f__605

8. Mýtus: Strieľanie s dvoma zbraňami je jedna z klasík akčných filmov. V skutočnosti však je takmer nemožné strieľať z dvoch zbraní súčasne, pretože je ťažké zamerať dva ciele naraz.

Prečítajte si tiež:
Psychologička tvrdí: Podávanie ruky pri zoznamovaní je základ

movies-myths-lenya-brick-6-57f4a2be6d3ac__605

9. Mýtus: Aj vy žijete v tom, že zastavené srdce môžete reštartovať pomocou defibrilátora. Nie je tomu tak, pretože reštartovať môžete iba srdce, ktoré ešte neprestalo biť.

movies-myths-lenya-brick-5-57f4a2bcc8d4f__605

10. Mýtus: Forenzný tím, ktorý sa spomína takmer v každom kriminálnom seriáli, ani zďaleka nedáva odpovede na všetky otázky a dokonca nerieši zločiny. V skutočnosti tento forenzný tím iba pomáha zhromažďovať dôkazy.

movies-myths-lenya-brick-4-57f4a2b86d6c6__605

11. Mýtus: Azda veríte tomu, že predtým, ako nahlásite osobu, že je nezvestná, musíte počkať 24 hodín. Ale čo ste… ak máte skutočné obavy o nejakú osobu, mali by ste ihneď kontaktovať políciu.

movies-myths-lenya-brick-3-57f4a2b5ca45b__605

12. Mýtus: Ak sa nazdávate, že chloroform odstaví človeka po dobu niekoľkých hodín, tak ste na omyle. Trvá až 5 minút, kým sa tieto účinky dostavia u človeka, pričom celý účinok trvá iba krátku dobu.

movies-myths-lenya-brick-2-57f4a2b3bbb66__605

Vedeli ste o týchto mýtoch? Ak nie, tak zdieľajte tento článok, aby sa o nich dozvedeli aj ostatní 😉

Zdroj: www.boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií