fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sólymosa utvrdilo odloženie hlasovania o vyslovení nedôvery vláde v tom, že niet inej možnosti, ako predčasné voľby

László Sólymos nevidí inú možnosť, než predčasné parlamentné voľby.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.12.2022 (Webnoviny.sk) – Odloženie hlasovania o vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽaNO) je prejavom neúcty k voličom a prejavom arogancie moci, čo ma utvrdzuje v tom, že niet inej možnosti, ako predčasné parlamentné voľby.

Uviedol to na svojej sociálnej sieti predseda Republikovej rady Aliancie László Sólymos v reakcii na odložené hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde, ktoré iniciovali dvadsiati poslanci za stranu Sloboda a Solidarita a desiati poslanci Hlasu – sociálna demokracia.

Doplatí na to celé Slovensko

Sólymos pokračoval s tým, že táto koalícia nemá dôveru ľudí a nemá dôveru parlamentu.

„Z tohto dôvodu vyzývame predstaviteľov menšinovej vlády k tomu, aby sa nezahrávali s budúcnosťou krajiny, ukončili svoju agóniu a namiesto naťahovania času čím skôr zahájili rokovania o vypísaní predčasných volieb. Ak toho nebudú schopní, doplatíme na to všetci. Celá krajina,” dodal Sólymos.

Divadlo a kupčenie s dôverou

Podpredseda strany Szabolcs Mózes povedal, že sa opäť odohralo divadlo a kupčenie s dôverou v priamom prenose.

„Jediným východiskom z marazmu sú predčasné voľby. Poslanci by mali urýchlene prijať novelu ústavy, ktorá umožňuje skrátenie volebného obdobia, a následne prijať ústavný zákon o skrátení a o nových voľbách,” vyhlásil Mózes.

Prečítajte si tiež:
Nikdy neviete, čo sa udeje o hodinu, okomentoval Grendel vývoj koaličnej krízy

Člen Aliance Konrád Rigó dodal, že odďaľovaním volieb poslanci len zhoršia situáciu v spoločnosti. „Pre jeden rok pri moci hazardujú s budúcnosťou našich detí. Dávajú čas na posilnenie práve tým, proti komu vraj bojujú zo všetkých síl. Teraz je čas na odchod s nádejou nového začiatku. Po roku bude už len odchod,” uzavrel Rigó.

Viac k témam: Hlasovanie o nedôvere, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Sólymosa utvrdilo odloženie hlasovania o vyslovení nedôvery vláde v tom, že niet inej možnosti, ako predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií