Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Som si istý, že Rusko sponzorovalo Hamas. A Irán tiež, vyhlásil ukrajinský prezident Zelenskyj

Zelenskyj je zároveň presvedčený, že „celý svet musí urobiť všetko pre to, aby zastavil túto vojnu“ na Blízkom východe.

5.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že Rusko sponzorovalo militantné hnutie Hamas, ktoré útokom na Izrael zo 7. októbra rozpútalo vojnu na Blízkom východe. Vyhlásil to v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News.

„Táto situácia nie je nová. Ide o požiar, ktorý horí medzi Izraelom a Palestínou a niektorí ľudia stále hádžu zápalky do tohto ohňa. Som si istý, že Rusko sponzorovalo Hamas. A Irán tiež,“ povedal Zelenskyj.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Zelenskyj je zároveň presvedčený, že „celý svet musí urobiť všetko pre to, aby zastavil túto vojnu“ na Blízkom východe. Uviedol tiež, že je „pripravený ísť do Izraela“ hoci aj dnes.

Ukrajinský prezident podotkol, že akákoľvek návšteva Izraela bude závisieť od „diania na fronte“ na Ukrajine a od toho, či bude možné dostať ukrajinských občanov, ktorí „uviazli“ v Izraeli, späť domov.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Som si istý, že Rusko sponzorovalo Hamas. A Irán tiež, vyhlásil ukrajinský prezident Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií