fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SpaceX obmedzil Ukrajine satelitný internet z dôvodu, že ho armáda mala využívať na ovládanie svojich dronov

SpaceX si musí vybrať, na ktorej strane stojí, odkázal americkej spoločnosti poradca ukrajinského prezidenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.2.2023 (SITA.sk) – Americká spoločnosť SpaceX obmedzila Ukrajine schopnosť používať satelitný internetový systém Starlink na vojenské účely. Ako referuje spravodajský web BBC, učinila tak po správach, že ho Kyjiv využil na ovládanie dronov.

Terminály siete Starlink, ktoré začali na Ukrajinu dodávať vlani na jar, umožnili ukrajinskej armáde bojovať a zostať v spojení, i keď ruské vojská zničili telefónne a internetové siete v krajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorí sa však aj o tom, že Ukrajinci túto technológiu použili na zacielenie ruských pozícií, čím údajne porušili politiku spoločnosti SpaceX.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak odkázal spoločnosti SpaceX, že si musí vybrať, na ktorej strane stojí – či sa pripojí k Ukrajine a „právu na slobodu“ alebo si vyberie Rusko a „jeho právo zabíjať a obsadzovať územia“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Starlink Internet Services
Zdroj: SITA.sk – SpaceX obmedzil Ukrajine satelitný internet z dôvodu, že ho armáda mala využívať na ovládanie svojich dronov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Chorvátska pevnina je s polostrovom Pelješac prepojená mostom, do Dubrovníka sa už nemusí ísť cez Bosnu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií