Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Španieli majú na ME v Nemecku kuriózny problém. Yamal nemôže hrať po určitom čase, inak hrozí zväzu mastná pokuta

Postih pokuty 30-tisíc eur hrozí každému mužstvu, za ktoré by na šampionáte nastúpil po 23.00 h hráč mladší ako 18 rokov.

24.6.2024 (SITA.sk) – Španielsky výber sa na futbalových majstrovstvách Európy minimálne nateraz nemusí obávať pokuty 30-tisíc eur pre porušenie pravidiel zamestnávania mladistvých. Ako referuje web denníka Marca, viaceré médiá informovali o takomto postihu pre každé mužstvo, za ktoré by na šampionáte nastúpil po 23.00 h hráč mladší ako 18 rokov. Jediným neplnoletým futbalistom na turnaji je stále iba 16-ročný Lamine Yamal, ktorý patrí do základnej zostavy španielskeho výberu.

„Červená fúria“ nastúpi v pondelok večer v záverečnom stretnutí B-skupiny proti albánskej reprezentácii. Výkop duelu je o 21.00 h, čo pre Španielov teoreticky môže znamenať porušenie nemeckej legislatívy. Tamojší zákon zakazuje prácu osôb mladších ako 18 rokov po 20.00 h, v prípade športovcov platí o tri hodiny dlhšia výnimka.

Ako upozornila televízia ZDF, podľa nemeckého zákona na ochranu mládeže sa do pracovného času neplnoletého hráča započítava aj sprcha či pozápasové rozhovory a prechod mixzónou. Španieli v prvom stretnutí proti Chorvátom hrali podvečer a proti Talianom nastúpili o deviatej večer, no tréner Luis de la Fuente stiahol Yamala z hry v 71. minúte, čiže pred pol jedenástou večer. Možno aj preto sa týmto prípadom doteraz nezaoberali nemecké orgány.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo futbale
Zdroj: SITA.sk – Španieli majú na ME v Nemecku kuriózny problém. Yamal nemôže hrať po určitom čase, inak hrozí zväzu mastná pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií