fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozbehla úspešnú kariéru a zmizla: Kto uniesol a znásilnil britskú speváčku Duffy?

Počas uplynulých dní sa speváčka Duffy priznala, prečo sa tak dlho neukázala na verejnosti. Dôvodom vraj bol únos a znásilnenie. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Vďaka svojmu výraznému hlasu so zamatovým podaním a pôvabu v štýle vintage bola Duffy jednou z najviac oceňovaných speváčok svojej generácie – získala cenu Grammy, troch Britov a cenu Ivor Novello, dobyla Ameriku a pre svoju nahrávaciu spoločnosť zarobila 20 miliónov.

K jej najznámejším piesňam patrí predovšetkým Mercy, kde spieva o milosti, potrebe nájsť muža, o ktorého sa môže oprieť a prosí o voľnosť. Dokonca sa objavila aj vo filme Legendy zločinu. Kam ale v čase jej najväčšej slávy zmizla?

Priznala ťažké obdobie

Jej debutový album Rockferry bol v roku 2008 štvrtým najpredávanejším albumom na svete a predal 9 miliónov kópií.

Ale zatiaľ, čo niektorí súčasníci ako Adele pokračovali v obrovských globálnych úspechoch, Duffy jednoducho zmizla.

Niekoľko rokov sa o mladej speváčke nevedelo. Hovorilo sa, že pokojne žije v južnom Londýne. Niektorí dokonca tvrdili, že dočasne bývala u kamaráta vo Walese.

V utorok večer však kráska vydala dojemné vyhlásenie na svojom Instagrame. Duffy poznamenala, že na spracovanie obrovskej traumy potrebovala určitý čas.

Únos aj znásilnenie

Zrazu po rokoch ticha oznámila:

,,Mnohí z vás sa čudujú, čo sa mi stalo, kde som zmizla a prečo. Pravda je, a verte mi, že som v poriadku. Bola som znásilnená a omámená a niekoľko dní som bola držaná v zajatí. Samozrejme, že som prežila,” napísala na Instagram speváčka Duffy.

View this post on Instagram

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x Duffy Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

A post shared by @ duffy on

Aj napriek tomu, že sama priznala, že sa jej len ťažko hľadajú vhodné slová a spôsob, akým to zo seba dostať, konečne vo svojom srdci začala znova cítiť svetlo. Naznačila, že k neľudskému zaobchádzaniu došlo pred 10 rokmi.

Speváčka dlhé roky o svojom nepríjemnom zážitku verejnosť neinformovala, no je viac než zrejmé, že sa čoskoro vráti na hudobnú scénu, aby pokračovala v tom, čo začala.

Pri príležitosti dvoch rokov od založenia kampane #MeToo (Ja tiež), ktorá poukazuje na sexuálne obťažovanie, sa aj americká herečka Alyssa Milano rozhodla povedať pravdu. „Znásilnil ma priamo pri natáčaní filmu,” vyhlásila. Viac sa dozviete v tomto článku.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Daily Mail

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií