fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sony a Disney majú večné spory: Ohlásil Marvel Spider-Manovi koniec?

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa všetkého nebude Spider-Man viac figurovať v ďalších filmoch od Marvela. Aký je dôvod?

Hoci sa medzi spoločnosťami Sony a Disney objavili spory zdalo, sa, že legendárna filmová postava Spider-Man zostane súčasťou konceptu MCU (Marvel Cinematic Universe). Fanúšikovia Avengers dúfali, že sa nezhody vyriešia a Spider-Man zostane súčasťou Avengerov. Portál Unilad uvádza, že spoločnosti sa nedohodli a filmová postava nebude už viac súčasťou ďalších Marvel filmov.

Tony Vinciquerra, ktorý pôsobí ako riaditeľ filmového štúdia Sony uviedol, že nateraz sa dvere zatvárajú. Túto informáciu uviedol na technologickom summite magazínu Variety. Vinciquerra tvrdí, že sa usilovali prísť na nejaký spôsob, ktorý by túto situáciu vyriešil. Poznamenal, že ľudia v Marveli sú naozaj skvelí a ich prácu skutočne rešpektujú, ale na druhej strane, aj u nás sa takí nachádzajú. Spoločnosť Sony má v pláne pripraviť dva filmy, kde si Spider-Mana zahrá obľúbený Tom Holland.

Marvelovky kraľujú aj naďalej

Unilad sľubuje, že pavučí muž sa úplne nestratí a môžeme očakávať ešte približne 5 alebo 6 filmov. Avšak nie je isté, či v nich uvidíme Spider-Mana alebo len iné postavy. Sony tiež vyprodukovala animovaný film s podtitulom v znení – Paralelné svety. (Spider-Man: Into the Spider-Verse). Doteraz získal nielen veľa pochvalných ohlasov ale aj Oscara. Sony tiež pripravuje ďalší animovaný film zatiaľ len s predikciou názvu v znení Spider-Women.

Prečítajte si tiež:
Clint Eastwood v drogovom karteli, ale aj Maštalír či Bartalos v záhadnej Trhline. Čo musíte v januári vidieť v kine?

Spider-Man v súčastnosti patrí medzi obľúbené postavičky Marvelu, avšak práva na produkciu filmov má spoločnosť Sony, ktorá sa ich za žiadnych okolností nechce zriecť. Firma vyprodukovala dva filmy pod názvom The Amazing Spider-Man. Fanúšikovia ale nadšení neboli. Prelom prišiel až vtedy, keď sa Spider-Man stal súčasťou konceptu MCU. Problém však mala spoločnosť Disney, ktorá bola na niektorých filmoch v strate, preto navrhla, aby si zisky delili na polovicu. Sony túto dohodu neprijala, takže Spider-Manovi je v koncepte MCU koniec.

Rewind.sk informuje, že Marvel má pripravené aj ďalšie animáky, ako napríklad Strážcovia Galaxie 3, Black Widow, The Eternals, ako aj Doctor Strange 2 alebo Black Panther 2, Shang-Chi.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií