fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Špina, dezolátka, mučenie aj znásilnenie. Moderátorka Marta Jančkárová z RTVS čelí vyhrážkam

RTVS podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre vyhrážky moderátorke Marte Jančkárovej, dostala výhražné e-maily a výhražný telefonát.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.2.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 26. februára, 16:24

RTVS podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre vyhrážky moderátorke Marte Jančkárovej.

Postup prázdneho kresla

Ako rádiotelevízia informovala v tlačovej správe, po minulotýždňovej relácii Sobotné dialógy, ktorej hostkou bola prezidentka Zuzana Čaputová a po Sobotných dialógoch z 25. februára, do ktorých sa dostavil namiesto pozvaného politika Smeru-SD Mariána Kéryho nepozvaný politik Smeru-SD Ľuboš Blaha, čo RTVS odmietla a uplatnila štandardný postup tzv. prázdneho kresla, dostala moderátorka výhražné e-maily a výhražný telefonát.

„V e-mailoch sa Marte Jančkárovej neznáme osoby vyhrážajú mimoriadne vulgárnym a agresívnym slovníkom fyzickou likvidáciou, mučením, hromadným znásilnením, ublížením jej rodinným príslušníkom atď,” uviedla RTVS.

Zneužívanie vysielania

Televízia v stanovisku zdôraznila, že považuje za neprípustné, aby politické subjekty zneužívali vysielanie na predvolebné marketingové aktivity. „Politické strany nemôžu svojvoľne meniť hostí, ktorých RTVS do relácií pozvala, pretože o zložení hostí rozhodujú v súlade s platnou legislatívou programoví pracovníci RTVS. Právo nájsť náhradného diskutéra za hosťa, ktorý do relácie neprišiel, hoci pozvanie prijal a potvrdil, má RTVS, nie politická strana, ktorú reprezentuje,” dodala RTVS.

Podľa predsedu vlády Eduarda Hegera ukázal predseda strany Smer-SD Robert Fico vyhrážkami RTVS, že jeho mentálny svet je nenávisť,pomsta, diktátorstvo a neúcta voči slobode. „Ja však ako predseda vlády budem vždy stáť na strane slobody médii a poctivých novinárov,” vyhlásil Heger.

Podobnú skúsenosť majú aj ďalší

Šéf hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka odmietol vyhrážky, politické útoky a vulgárne anonymy, ktorým čelia redaktorky a redaktori slovenských médií.

Prečítajte si tiež:
Proces v kauze príprav vrážd prokurátorov pokračuje, vypovedať majú Žilinka, Lipšic aj Šufliarsky

Ako najnovší objekt svojich útokov si vybrali moderátorku RTVS Martu Jančkárovú, podobnú negatívnu skúsenosť má aj mnoho ďalších. Takéto praktiky nemajú čo hľadať v liberálnej demokracii, špeciálne nie v krajine, ktorá si prešla traumou vraždy novinára,” zdôraznil Šimečka.

Bývalý vojenský dôstojník Pavel Macko v tejto súvislosti skonštatoval, že poslanec Blaha ani nik iný nemá právny nárok na účasť vo vysielaní RTVS kedy sa mu zachce. „Už vôbec si ho nesmie vynucovať podnecovaním nenávisti. Ak bola dohodnutá diskusia s iným zástupcom strany Smer-SSD, tak je to potrebné rešpektovať,” uviedol Macko.

Vyhrážky moderátorke Marte Jančkárovej:

Ty špina špinavá zapredaná, nech Ti jazyk zdrevenie, nech skapeš do zajtra rána Ty aj celá tvoja rodina v Rajke. Opľujem Ťa chrachlom Ty sviňa, opica, ty dezolátka zapredaná. Si platená z našich daní, čo si si to dovolila ty žumpa jedna…triasla si sa dnes, hlas sa ti chvel….keď príde Fico do vlády si skončila. Blahu si nepustila do RTVS do diskuskusie s dementným Naďom, tým chudákom ktorý sa posral pred diskusiou s múdrym a vzdelaným Blahom. Pos*al sa Naď a pos*ala si sa aj Ty ty žumpa. Skús niečo so sebou urobiť, vyzeráš otrasne, si škaredá, tlstá a ešte k tomu aj sprostá. Bála si si sa aj Ty Blahu? Bojíš sa Fica? Na rozdiel od chmuľa Machaja a aj teba sú toto vzdelaní a múdri ľudia. Nech žije Fico, nech žije Ľuboš Blaha nech žije strana Smer, nech skape Matovič aj Naď, títo nepotrební tupci rovnako aj ty skap do zajtra rána.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvo kultúry už pracuje na návrhu nového spôsobu financovania RTVS, ktorý nahradí koncesionárske poplatky

Preklíname Ťa aj celú tvoju rodinu, aby ste zdochli vy americkí tajtrlíci.

Nech žije strana Smer-SD nech žije Robert Fico budúci premiér Slovenskej republiky.

Skončíš na ulici ty sviňa jedna.

Počúval som vašu reláciu a musím ti oznámiť ty židovská fašistická k***a, že si sa úspešne dostala na čiernu listinu. To je zoznam, ktorý už čoskoro použijeme. Ruské vojská sú tu čo nevidieť, aj keď si ty p**a fašistická s tou k****u Sorosovou Čaputovou klamala až sa vám obom z papúl prášilo, že neprídu, tak keď dorazia vojaci, tak vás a vaše rodiny začneme doradu podľa zoznamu zabíjať. Potom môžeš kvičať koľko chceš, že ti kázali. Modli sa k***a, aby ako prvé nedorazili do Blavy čečenské jednotky, lebo tí ťa budú j***ť naraz desiati, až kým nezdochneš zaživa ti odrežú hlavu. To isté napríklad čaká aj obe Čaputovej dcéry, Kolíkovej či Nicholsonovej malé decká.

Zdochneš veľmi potupnou smrťou a dúfam, že to bude ešte tento rok. Buď Čečenci alebo my. Ale my ťa tiež znásilníme, aj všetkých v tvojej rodine, ak dáku máš, to sme ešte zatiaľ nezisťovali.

Viac k témam: Vyhrážky
Zdroj: SITA.sk – Špina, dezolátka, mučenie aj znásilnenie. Moderátorka Marta Jančkárová z RTVS čelí vyhrážkam © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií