Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obdivuhodné. Špinavé deti si nemohli umyť doma uniformu. Vedúci školy v nej zaviedol práčovňu a účasť žiakov vzrástla o 10%

Na svete vládne absolútna nerovnováha a základné veci, ktoré môžme považovať za samozrejmosť, sú pre iných ľudí skutočne nedostupné. Pozrite sa, ako vedúci školy pomohol svojim žiakom.

Strednú školu v Newarku v štáte New Jersey donedávna navštevovali deti, ktoré  do nej chodili špinavé, informuje BoredPanda.com. Preto, aby pre žiakov bola zabezpečená hygiena a zmenil sa tak ich život k lepšiemu sa Akbar Cook (vedúci školy) rozhodol, že tu zavedie práčovňu.

Po tom, čo začal pôsobiť ako viceprezident, sa zaoberal šikanovaním žiakov, ktorí nechodili do školy v čistých uniformách. Keďže si ich nemohli umyť doma, stali sa terčom pravidelnej šikany. Problém bol tak obrovský, že údajne až 85% žiakov sa rozhodlo so školou úplne skončiť. Nanešťastie sa stretol aj s prípadom, keď sa jedno dievča veľmi bránilo tomu, aby jeho skrinku otvorili.

Zveřejnil(a) Catresa McGhee dne Čtvrtek 30. srpna 2018

Cook pomáha zachraňovať životy

Schovávala tam špinavé oblečenie, alebo ho tiež často nosila v ruksaku, pretože už istý čas bola bezdomovkyňa. Jednoducho nechcela, aby jej niekto na to prišiel a bránila si svoju česť. Cook sa rozhodol žiakom naozaj pomôcť a požiadal o pomoc organizáciu s názvom The MCJ Amelior Foundation, kde poprosil o grand vo výške 20 000 amerických dolárov.

Vďaka tomu sa v škole nachádza 5 práčok a sušičiek. Škola tiež podporuje záujmy žiakov v oblasti matematiky, inžinierstva, ale aj vedy a techniky. Cook sa usiluje riešiť aj iné závažné problémy, ktoré sú spojené so strachom žiakom ohľadom vandalstva. Keď prechádzajú ulicami, sú pravidelne ohrozovaní na živote povaľačmi so zbraňami.

Zveřejnil(a) Catresa McGhee dne Pondělí 27. srpna 2018

Keďže škola prišla už o mnoho mladých životov, Cook zaviedol program s názvom Lights On. Počas leta tu žiaci môžu tráviť čas a hrať sa rôzne hry, a tiež dostanú teplú stravu. Cook je vzorom pre mnohé iné školy,  ktoré sa inšpirovali a organizujú programy v podobnom duchu. Vďaka dostupným zariadeniam pre umývanie a sušenie vecí, vzrástla účasť žiakov v škole až o 10%.

Zveřejnil(a) Catresa McGhee dne Pondělí 27. srpna 2018

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Catresa McGhee

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií