fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsky spisovateľ pobúril verejnosť: Prečo nedokáže milovať 50-ročné ženy?

Máte tip? napíšte nám mailom

Hovorí sa, že láska si nevyberá.  Spisovateľ túto myšlienku ale vidí úplne inak. Tvrdí, že sa nikdy nezaľúbi do ženy nad 50 rokov. Aký má na to dôvod?

Francúzsky autor, ktorý pôsobí i ako moderátor v televízii, na adresu 50-ročných žien poznamenal, že by ich nikdy nedokázal milovať. Navyše toto verejné priznanie považuje za úprimné a bez žiadnych známok irónie a výsmechu. Verejnosť sa s jeho názormi ale v žiadnom prípade nestotožňuje.

https://twitter.com/NataliaAntonova/status/1083104062000762881

I keď sám Yann Moixdosiahol hranicu 50 rokov, tvrdí, že to, čo si myslí o ženách v jeho veku, je iba jeho vec a svoj názor vyjadril s čestnými úmyslami. „Nie sme zodpovední za náš vkus, za našu náklonnosť a naše sklony. Nie som tu preto, aby som to musel trpieť,” uviedol pre rádio RTL. V rozhovore pre časopis Marie Claire tiež poznamenal, že ženy vo veku nad 50 rokov nedokáže milovať, pretože sú príliš staré.

I keď jeho mienka o týchto ženách pobúrila širokú verejnosť, spisovateľ cíti potrebu vyjadriť svoj názor: „Každý jednotlivec je väzeň svojho vkusu. Nechcem nič očakávať od 50-ročnej ženy, keď s ňou nechcem ani spať.” Zároveň dodal, že sa len usiluje byť úprimný k sebe aj k spoločnosti. Toto vyjadrenie by však mohlo mať na spoločnosť negatívny dopad. Hlavne v prípade predaja jeho novej knihy.

Bude to mať vplyv na knihu?

Myslí si, že sa jeho kniha v dôsledku takejto mienky bude horšie predávať? Jeho odpoveď prekvapila. Podľa neho totiž žijeme v období, kedy je celý systém fungovania a myslenia spoločnosti tak zvrátený, že predaj knihy bude ešte stúpať. Popiera možnosť, že by to malo byť úplne inak.

Prečítajte si tiež:
McDonald´s začína riešiť plasty radikálne. Slamky nadobro skončili, ľudia kvôli tomu spísali petíciu

Spisovateľ sa tiež vyjadril, že má právo milovať takú, ktorú si sám vyberie, bez ohľadu na to, čo je v spoločnosti správne alebo nesprávne. Podľa jeho slov je výber ženy len jeho záležitosťou. Navyše, žiadne vyjadrenie ktoré v súvislosti so ženami nad 50 rokov vyjadril, vôbec neľutuje. Miluje koho on chce a tak to považuje za správne.

https://twitter.com/lizcaton100/status/1083476760593866753

Zdroj: The Guardian

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií