fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chystáte sa splavovať rieky na Slovensku? Vieme, kde všade sa dá a za koľko!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak premýšľate nad tým, čo ešte skúsiť toto leto, máme pre vás perfektný tip! Poďte splaviť niektorú z obľúbených slovenských riek. Garantujeme, že na takúto dávku adrenalínu budete ešte dlho spomínať.

 

Splav Hrona

Na hornom úseku (Brezno – Sliač) organizuje spoločnosť Boat4You splavy už od roku 1999, sú teda najstaršou spoločnosťou poskytujúcou túto službu. Vodácke výlety po Hrone s dopravou osôb, prípadným ubytovaním a stravovaním poskytujú rekreantom denne už od skorej jari po neskorú jeseň. Je to komplexná služba pre vodákov od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo) cez dopravu lodí a osôb až po bezpečné parkovanie. Nájdete ich v motoreste Nemecká.

View this post on Instagram

#splavhrona

A post shared by Mário Mana Kolár (@boat4u.sk) on

Môžete si vybrať z viacerých variantov (jednodenný splav, putovný 2-dňový, putovný 3-dňový, školský, firemný, luxusný…), pričom najpredávanejší je práve jednodenný splav.

Organizuje sa na trase Nemecká – Šalková v dĺžke 20 km. Začiatok splavu je od 8.30 do 11.00 hod v Nemeckej a koniec je v Šalkovej (miestna časť Banskej Bystrice), a to asi po piatich hodinách plavby.

Cena:

 • 10 € na osobu počas pracovného dňa,
 • 15 € na osobu počas víkendu alebo sviatku.

Splav si treba vopred zarezervovať.

Splav Váhu

Splav našej najdlhšej rieky organizuje tá istá spoločnosť (Boat4You) na dolnom toku rieky, najmä na úseku od Trenčína po Piešťany a od Vodnej nádrže Sĺňava po Sereď.

Začať splav môžete na viacerých miestach, odvíja sa však od toho konečná cena – keďže si priplatíte za dovoz a odvoz lodí (napr. v prípade Komárna je to až 80 €). Pokiaľ nemáte veľa skúseností, odporúčajú trasu od Sokoloviec po Hlohovec (jednodňový splav). Výdajné miesto lodí je v obci Koplotovce pri Hlohovci.

https://www.instagram.com/p/BkflvfTgzbY/

K dispozícii sú tri typy plavidiel:

 • plastové kanoe Vydra (pre 2 osoby) – cena 15 € na 1 deň, 10 € na 2 a viac dní,
 • nafukovacie kanoe Yuko (pre 2 – 3 osoby) – cena 19 € na 1 deň, 15 € na 2 a viac dní,
 • alebo rafty HOBIT (pre 7 osôb) – cena 49 € na 1 deň, 45 € na 2 a viac dní.

V cene je zahrnuté už aj príslušenstvo. Taktiež si splav treba vopred zarezervovať.

Splav Malého Dunaja

Ďaleko na splav to nemajú ani obyvatelia hlavného mesta a okolia. Malý Dunaj je rameno Dunaja s dĺžkou 128 km. Na brehoch Malého Dunaja je množstvo upravených miest od rybárov vhodných na divoké táborenie (Tomášov, Eliášovce, Jelka, Potônské lúky…).

https://www.instagram.com/p/BweSVUJA47z/

Keďže lode poskytuje tá istá spoločnosť, ceny za ich požičanie sú rovnaké (15 € plastové kanoe, 19 € nafukovacie kanoe, 49 € rafty spolu s príslušenstvom) a výsledná cena závisí od toho, kam si loď prajete doviezť a odkiaľ zasa odviezť (napr. Bratislava, Malinovo – 50 €; Tomášov, Jelka – 40 €; Komárno – 70 €…).

Splav Malého Dunaja si objednáte tu.

Splav Oravy

Orava je splavná po celom svojom toku – od Tvrdošína po sútok Oravy a Váhu v Kraľovanoch. Odporúčaný splav je z lodenice v Dolnom Kubíne do Kraľovian (cca 3 hodiny).

Prípadne môžete štartovať v hornej časti Oravy a končiť v lodenici v Dolnom Kubíne. Z  Oravského Podzámku to potrvá asi 3 hodiny, z Dolnej Lehoty 3 hodiny 20 minút, z Hornej Lehoty 3 a pol hodiny, zo Sedliackej Dubovej 4 a pol hodiny.

Lode a výstroj si vyzdvihnete v lodenici v Dolnom Kubíne alebo si ich necháte doviezť/odviezť na vami požadované miesto za poplatok 0,50 €/km.

Lode:

 • 2-miestne nafukovacie kanoe – cena 18 € na deň,
 • 4-miestny nafukovací raft – cena 34 € na deň,
 • 6-miestny nafukovací raft – cena 44 € na deň.

Splav Dunajca

Splav Dunajca v oblasti Zamaguria na drevených pltiach je obľúbenou atrakciou v Pieninách. Dospelí si za splav zaplatia 14 €, študenti 12 €, deti do 15 rokov 8 €. Pri skupinách je cena nižšia a dohoduje sa individuálne.

Trasa v dĺžke 10 km vedie z Červeného Kláštora do obce Lesnica. Splav trvá 70 – 90 minút. Treba sa objednať najneskôr deň pred splavom.

https://www.instagram.com/p/BzDeX_mI-FX/

Splav Hornádu

Aj Košičania si prídu na svoje. Rieka Hornád sa dá splavovať na určitých úsekoch od najľahších až po náročné, ktoré si vyžadujú určitú kondíciu. Varianty splavu bez inštruktora:

 • Veľká Lodina – Košice (cca 4,5 hodiny); stredne náročná trasa; cena 9 € na osobu,
 • Kysak – Košice (cca 3 hodiny); stredne náročná; cena 8 € na osobu,
 • Družstevná pri Hornáde – Košice (cca 1 hod. 15 min); technicky stredne náročná, ľahká na kondíciu; cena 7 € na osobu,
 • Ždaňa – Trstené pri Hornáde (cca 1 hodina); ľahká náročnosť; cena 10 € na osobu.

V cene je zahrnuté požičanie lode a príslušenstva, ako aj doprava lodí na začiatok splavu. Na splav sa trea prihlásiť najneskôr 5 dní pred splavom. Bližšie informácie nájdete tu.

https://www.instagram.com/p/BmidAGWHaop/

S inštruktorom v NP Slovenský raj je možné skúsiť aj splav Hornádu z Hrabušíc na Čingov. Platí, že pre zorganizovanie musí byť minimálny počet osôb 6 a maximálny 20. Cena je v tomto prípade 29 € na osobu, no treba počítať ešte s ďalšími 10 eurami (povolanie na splav od NP Slovenský raj). Tento splav nie je vhodný pre úplných začiatočníkov! Viac informácií nájdete tu.

Splav Moravy

Najzaujímavejším úsekom pre splavovanie Moravy je od hraničného prechodu Moravský Sv. Ján až po sútok s Dunajom pri Devíne.

Trasy:

 • Moravský Svätý Ján – Vysoká pri Morave (5 až 7 hodín), cena 25 €,
 • Vysoká pri Morave – hrad Devín (4 až 5 hodín), cena 25 €.

Splav organizujú na laminátových kanoe pre 2 až 3 osoby. Pre bližšie info klikajte sem.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií