fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spojenci NATO už Ukrajine poslali 98 percent prisľúbených bojových vozidiel a obrovské množstvá munície

Podľa Stoltenberga bude mať Ukrajina silnú pozíciu, aby mohla pokračovať v opätovnom získavaní okupovaného územia.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2023 (SITA.sk) – Členské krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) už dodali Ukrajine viac ako 98 % prisľúbených bojových vozidiel. Vo štvrtok to oznámil generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Okrem viac ako 1 550 obrnených vozidiel, 230 tankov a ďalšieho vybavenia podľa neho poslali členské štáty Ukrajine „obrovské množstvo munície“ a vycvičili a vybavili viac ako deväť nových ukrajinských brigád. Nové brigády bude podľa odhadov tvoriť viac ako 30-tisíc vojakov.

Ukrajina tak bude mať silnú pozíciu, aby mohla pokračovať v opätovnom získavaní okupovaného územia,“ povedal Stoltenberg novinárom v Bruseli.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Spojenci NATO už Ukrajine poslali 98 percent prisľúbených bojových vozidiel a obrovské množstvá munície © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií