fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spojené štáty poskytnú Ukrajine miliónovú pomoc na opravu životne dôležitých energetických zariadení

USAID od začiatku vojny poskytla Ukrajine generátory na udržanie tepla a osvetlenia v školách či nemocniciach, a investovala 55 miliónov dolárov do ich vykurovacej infraštruktúry.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena poskytne 125 miliónov dolárov na elektrické súčiastky a ďalšie potreby, aby pomohla opravárom na Ukrajine držať krok s ruskými útokmi na jej elektrickú sieť. Počas Svetového ekonomického fóra v Davose to oznámila správkyňa Agentúry Spojených štátov amerických pre medzinárodný rozvoj (USAID) Samantha Power.

Financie by mali smerovať na obstaranie záložnej energie pre kyjevské vodovodné systémy a systémy diaľkového vykurovania, ako aj na doplnenie zásob plynových turbín, transformátorov a iných životne dôležitých energetických zariadení. Podľa USAID pochádzajú z dodatočného financovania Ukrajiny, ktoré schválil Kongres minulý mesiac.

USAID už od začiatku vojny na Ukrajine poskytla Ukrajine napríklad 1 415 generátorov na udržanie tepla a osvetlenia v školách, nemocniciach a iných miestach po celej Ukrajine, a investovala 55 miliónov dolárov do ukrajinskej vykurovacej infraštruktúry.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojené štáty poskytnú Ukrajine miliónovú pomoc na opravu životne dôležitých energetických zariadení © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií