fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spojené štáty schválili viac predajov zbraní Taiwanu, krok zrejme zväčší napätie v americko-čínskych vzťahoch

Rozhodnutie zahŕňa aj muníciu pre stíhačky F-16 v hodnote 619 miliónov dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.3.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty schválili viac predajov zbraní Taiwanu. To zahŕňa aj muníciu pre stíhačky F-16 v hodnote 619 miliónov dolárov. Krok zrejme spôsobí ďalšie napätie v americko-čínskych vzťahoch, keďže si Peking nárokuje Taiwan ako svoje územie a USA neoficiálne podporujú ostrovný štát.

Americké ministerstvo zahraničia vo vyhlásení oznámilo, že schválilo predaj striel na použitie s F-16, ako aj vybavenia na podporu rakiet. To zahŕňa protiradarové strely AGM-88, strely vzduch-vzduch a odpaľovacie zariadenia.

Spojené štáty sú hlavným dodávateľom vojenského vybavenia Taiwanu a Čína proti minulým predajom protestovala sankciami a ďalšími krokmi.

Zbrane Taiwanu poskytnú Raytheon Missiles and Defense a Lockheed Martin Corporation.

Viac k témam: Predaj zbraní, Rakety, Sankcie, Stíhačka F-16, Strely AGM-88 HARM
Zdroj: SITA.sk – Spojené štáty schválili viac predajov zbraní Taiwanu, krok zrejme zväčší napätie v americko-čínskych vzťahoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií