fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spomínate si hru Solitaire či Míny? Neboli vytvorené iba kvôli zábave, primárne mali slúžiť na niečo iné

Máte tip? napíšte nám mailom

Klasické “old-school” hry od MicroSoftu si pamätá určite každý. Solitaire či Míny však neboli určené len na zábavu.

Mnoho ľudí sa domnieva, že Solitaire či Míny boli v balíčku od MicroSoftu najmä kvôli tomu, že sú jednoduché na programovanie a človek sa pri nich dokáže poľahko zabaviť, aj keď ide len o základné a nenáročné hry. Pravda je však iná.

Obe hry boli navrhnuté a naprogramované tak, aby na nich používatelia získali zručnosti, ktoré sú potrebné pri používaní náročnejších programov. Napríklad pri hre Solitaire, ktorá bola vytvorená ešte v roku 1990, šlo najmä o to, aby sa ľudia naučili poriadne ovládať myš. O dva roky neskôr bola vydaná aj hra s názvom Minesweeper, ktorú my poznáme pod názvom Míny, tá bola navrhnutá tak, aby si hráč zvykol a naučil sa používať pravé a ľavé tlačidlo myšky.

Tieto hry boli súčasťou základného balíka dlhé roky až do roku 2012, kedy spoločnosť MicroSoft prišla s Windows 8. Ten tieto old-school hry neobsahoval, z čoho bolo mnoho ľudí sklamaných. Spoločnosť si tak zrejme uvedomila, že spravila chybu a preto vo verzii Windows 10 sa Solitaire objavil opäť, avšak dá sa len stiahnuť z obchodu a práve to má používateľov naučiť opäť niečo nové – ako používať a nakupovať v MicroSoft Store.

Prečítajte si tiež:
Platy zamestnancov, ktorí denne využívajú v práci cudzí jazyk, sú o 31 % vyššie

 

 

Zdroj: BuisnessInsider

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií