Spomínate si hru Solitaire či Míny? Neboli vytvorené iba kvôli zábave, primárne mali slúžiť na niečo iné

Spomínate si hru Solitaire či Míny? Neboli vytvorené iba kvôli zábave, primárne mali slúžiť na niečo iné

Klasické “old-school” hry od MicroSoftu si pamätá určite každý. Solitaire či Míny však neboli určené len na zábavu.

Mnoho ľudí sa domnieva, že Solitaire či Míny boli v balíčku od MicroSoftu najmä kvôli tomu, že sú jednoduché na programovanie a človek sa pri nich dokáže poľahko zabaviť, aj keď ide len o základné a nenáročné hry. Pravda je však iná.


Obe hry boli navrhnuté a naprogramované tak, aby na nich používatelia získali zručnosti, ktoré sú potrebné pri používaní náročnejších programov. Napríklad pri hre Solitaire, ktorá bola vytvorená ešte v roku 1990, šlo najmä o to, aby sa ľudia naučili poriadne ovládať myš. O dva roky neskôr bola vydaná aj hra s názvom Minesweeper, ktorú my poznáme pod názvom Míny, tá bola navrhnutá tak, aby si hráč zvykol a naučil sa používať pravé a ľavé tlačidlo myšky.

Tieto hry boli súčasťou základného balíka dlhé roky až do roku 2012, kedy spoločnosť MicroSoft prišla s Windows 8. Ten tieto old-school hry neobsahoval, z čoho bolo mnoho ľudí sklamaných. Spoločnosť si tak zrejme uvedomila, že spravila chybu a preto vo verzii Windows 10 sa Solitaire objavil opäť, avšak dá sa len stiahnuť z obchodu a práve to má používateľov naučiť opäť niečo nové – ako používať a nakupovať v MicroSoft Store.

 

 

Zdroj: BuisnessInsider

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nudíš sa? Môžeš skúsiť napríklad tieto hry, s ktorými nezabiješ iba nudu...
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*