fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spoznaj otázky, na ktoré by si mal pred vstupom do manželstva vedieť odpovedať!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred vstupom do manželstva si to poriadne premysli! Pomôcť ti môžu aj nasledujúce otázky, vďaka ktorým zistíš viac o sebe a svojich zodpovedaných otázkach, ktoré sú v manželstve potrebné. Nedaj sa pomýliť, že tieto otázky nie sú potrebné, že sa ťa to netýka. Možno vďaka ním predídeš množstvu chýb, ktoré môžu nastať neskôr v manželstve.

Prečo ľúbiš svoju polovičku?

Nájsť toho vhodného partnera nie je jednoduché. Každý sme iní, každí máme iné povahové vlastnosti, zvyky, zlozvyky, a tak nájsť niekoho, kto nám bude vo viacerých veciach vyhovovať, nie je vôbec jednoduché. Keď toho človeka predsa len nájdeme, máme radi okrem neho samého práve jeho dobré vlastnosti, ktoré nám imponujú, priťahujú nás. Nie je dôležité, či to čo ľúbime na tom druhom sú dlhé vlasy, pekná postava, láskavý prístup alebo neviem, čo iné… Dôležité je definovať lásku ako “schopnosť robiť niečo pre milovaného, pre druhých”. Vtedy sa nám totiž podarí robiť pre toho druhého všetko z lásky, vzdať sa svojho pohodlia, osobných preferencií pre dobro druhého.

 

Amar1

Zostanete spolu aj keď príde rutina?

Po rokoch manželstva môže v partnerských vzťahoch prísť rutina obklopená bežnými domácimi povinnosťami. Áno, väčšina z nás sa jej nevyhne rovnako ako aj deti písomkám v škole. Podstata však je vedieť sa s ňou popasovať či vyrovnať. Ani rutina nemusí znamenať koniec vzťahom, práve naopak. Vďaka pohotovému prístupu a milému slovu vás môže posilniť a znova nakopnúť. Treba sa len posnažiť, a preto nezabúdajte na milé slová: “Stále ťa milujem. Si pre mňa veľmi dôležitá/ý.”

Prečítajte si tiež:
Chcel sa stať Dračou kráľovnou a tak podstúpil mnoho plastík a nechal si odstrániť uši! Takto teraz vyzerá

amar2

Zostaneš s milovanou osobou aj počas ťažkých chvíľ?

Ani tie najkrajšie chvíle, ktoré sme prežívali v začiatkoch chodenia či manželstva, nebudú trvať donekonečna. Skôr či neskôr sa môže stať, že aj v našom spoločnom nažívaní nastanú problémy, ktoré bude treba riešiť. Strata zamestnania, neposlušné deti či smrť rodinného príslušníka patria k situáciám, ktoré vedia veľmi zalomcovať s človekom a jeho psychikou. Práve vtedy potrebuje milovaný pochopenie a pocit istoty, bezpečia, aby dokázal zvládnuť ťažkú situáciu. Verte, že ak vytrváte v ťažkých chvíľach, posilníte svoj vzťah a dodáte mu ďalšiu potrebnú energiu.

amar3Aký druh rodiča chceš byť?

Už v začiatkoch vzťahu by sme mali riešiť otázku rodiny, rodičovstva, pretože práve tá prichádza s manželstvom. Akým rodičom chceš byť? Aké hodnoty chceš pri výchove uplatňovať? Koľko detí chceš mať? Aký názor máš na plánované rodičovstvo? To všetko sú otázky a témy, o ktorých by ste sa mali spoločne baviť. Verte, že to nie je maličkosť. Čo ak sa stane, že vaša partnerka bude túžiť po veľkej rodine, ale vy budete túžiť iba po jednom dieťati?

amar4

Poprosíš o odpustenie, ak bude niečo zle?

Slovíčko “prepáč” nás naučili naši rodičia a blízki už v detstve. Vždy keď sme niečo zle spravili, niekoho buchli, niečo niekomu zobrali, očakávali od nás, že na znak zmierenia povieme prepáč. Áno, už v detstve nám vštepili tieto základy slušného správania, ktoré sa však postupne nejako strácajú z nášho života. Nedajme sa oklamať a zabojujme o naše vzťahy aj vďaka slovu prepáč – “Prepáč, že meškám. Prepáč, že som neupratal. Prepáč, že som kričala. Prepáč, že som ťa sklamal.” Prepáč, že… každý by si vedel doplniť to svoje prepáč.. Verte, že pre lásku sa to oplatí.

Prečítajte si tiež:
Syn sa rozhodol napodobniť fotku z detstva so svojim otcom. Fotka znechutila množstvo ľudí!

amar5

Myslíš si, že je naozaj dôležitý prsteň pre manželstvo?

Ako vnímaš manželstvo ty a tvoj partner? Je to pre teba niečo sviatostné, nedotknuteľné alebo len kus papiera či status manžel, manželka? Nedajme sa oklamať súčasnou dobou a vzťahmi na voľnej nohe, ktoré prinášajú okrem rozkoše množstvo zranení z rozchodov, opustenia. Existuje viacero dôvodov, prečo je dobré byť zaviazaný k svojej polovičke a k svojim deťom. Samozrejme, vieme, že ani to nie je zaručený recept na šťastie, avšak, je tu väčšia šanca na spoločnú výhru.

amar7

Chceš pre toho druhého dobro, milosť?

Jednou z rád kresťanských manželov je práve modlitba za svoju polovičku. Nejde ani o to, či si kresťan alebo nie si, podstata spočíva v tom, že chceš pre svojho partnera dobro, že naňho myslíš v ťažkých chvíľach a prosíš o posilu pre neho; že sa s ním tešíš a ďakuješ zaňho niekomu, niečomu vyššie ako si ty; že mu praješ dobro a úspech.

Verím, že ti priložené otázky pomohli zhodnotiť svoju životnú situáciu, svoj vzťah s milovanou osobou. Teraz ti už len držím prsty, aby si dokázal urobiť šťastného človeka vedľa seba, lebo to je pravá láska – chcieť dobro blížnemu.

Zdroj: catholic-link.org

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií