fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SPOZORNITE: Akú cenu má rada lekára? Zistili sme, že minimálne 20 eur

Máte tip? napíšte nám mailom

Návšteva kožnej lekárky v Brezne vyšla ženu s pacientom, štvormesačným bábätkom, poriadne draho. Za polhodinu strávenú v ambulancii zaplatila neuveriteľných 65 eur.

Facebooková stránka Nekŕmte nás odpadom zverejňuje fotografie od ľudí, pričom upozorňuje na odpad – nielen v potravinárstve (pokazené potraviny, plesne a podobne na pultoch obchodov), ale aj odpad v širšom zmysle slova. Odpad ako korupcia, odpad ako klamstvá, odpad ako zahmlievanie, podvádzanie, zdieranie.

Všimli sme si aj tento pokladničný blok.

https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom/photos/a.605924342836850/2085307484898521/?type=3&theater

Na Facebooku sa objavili pred štyrmi dňami a reakcie na seba nenechali dlho čakať. Načo si platíme zdravotné odvody? Aj tak nás len klamú a poisťovňa nič nepreplatí…

Štátny vs. súkromný lekár

Treba ale rozlišovať, či navštevujeme štátnych lekárov, alebo tú užšiu skupinku. V prípade súkromníkov sa niet čomu čudovať. Je všeobecne známe, že priamo úmerne s ponúkanými (nadštandardnými) službami rastú, samozrejme, aj poplatky.

Uvedený incident sa stal v breznianskom súkromnom odbornom lekárskom centre.

Štyri položky na bloku; každá drahšia, ako by sme čakali

Na bločku vidíme 4 položky. Dve z nich sú produkty, pričom jeden za takmer 19 eur a druhý 15. Stojí za zmienku aj fakt, že v lekárni si dané produkty možno kúpiť za polovičnú cenu.

Prečítajte si tiež:
Kapsulový šatník alebo keď minimalistický štýl stojí za to

Manažment pacienta bol vyčíslený na 12 eur. Ako laici si nevieme predstaviť, čo toľko mohlo stáť. Topky zmienené centrum požiadali o vyjadrenie. Termín, ktorý ona (pacientka) požadovala, som už mala obsadený inými pacientmi a tých som musela osloviť a dohodnúť sa s nimi na inom, neskoršom termíne, ktorý by im vyhovoval,“ zhrnula doktorka. Zároveň dodala: „Uznala aj svojím podpisom, že platené služby nie sú hradené zdravotnou poisťovňou.“

No a zaujímavejšia je aj „Rada lekára“ za 20 eur. Stanovisko ambulancie je, že konzultačné služby lekára sú uvedené v pokladni ako rada. „To nie sú bežné služby v rámci lekárskeho vyšetrenia, ktoré je hradené zdravotnou poisťovňou z verejného zdravotného poistenia, ale je to komplexné poradenstvo ohľadne všetkých ostatných faktorov z hľadiska možného dosahu na zdravie – zloženie stravy dieťaťa a matky, podmienok bývania, možných environmentálnych vplyvov, škodlivých látok v kozmetike a prostredí, v potravinách, zdrojoch zdravej výživy a vplyvu životného štýlu, životosprávy a režimových opatrení,“ spresnila spoločnosť. 

Nedôverovať, ale preverovať

Žiaľ, zdá sa, že toto by malo byť naše každodenné motto. Keď si sami nič neskontrolujeme, iní nás na to neupozornia. Keď niekomu naletíme a zaplatíme dvojnásobok, pričom to potvrdíme aj naším podpisom, potom už nič nezmôžeme. 

Prečítajte si tiež:
Dochádza k masívnemu úhynu včiel! Zo 40 včelstiev mi ostali štyri, hovorí včelár zo Šurian

Preto buďme maximálne obozretní.

Zdroj titulnej foto: shutterstock, facebook.com/Nekŕmte nás odpadom

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií