fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako správne vyčistiť mejkapové štetce? Netreba to podceňovať, hroziť môže aj infekcia

Máte tip? napíšte nám mailom

Poriadne si vyčistite svoje štetce. Zabránite tak nechceným upchatým pórom, vyrážkam a infekciám. Tu je návod, ako na to.

Čistenie štetcov na mejkap by malo byť pravidelnou rutinou. Nejde totiž len o zbavenie štetca farby z očných tieňov alebo mejkapu. V prvom rade sa zbavujeme baktérií, mastnoty, prachu a odumretých kúskov kože. Výsledkom nedbalej starostlivosti o štetce je už spomenuté upchanie pórov nečistotami, vyrážky či dokonca infekcia.

Čistenie po každom použití

Každá žena by mala čistiť štetce po použití. Stačí, ak štetinky štetca krúživými pohybmi jemne triete o navlhčenú utierku. Zbavíte tak štetca prebytočnej farby, ale aj mastnoty či odumretých kúskov kože.

štetce
Zdroj: Unsplash

Čistenie hubky na mejkap

V miske vymiešajte olivový alebo kokosový olej, antibakteriálne mydlo a detský šampón na vlasy s trochou teplej vody. Hubku najprv namočte v teplej vode a stláčajte ju. Potom ju ponorte do zmesi v miske a znova ju stláčajte. Môžete ju striedavo čistiť aj v teplej vode. Snažte sa vytlačiť zvyšky mejkapu von a na konci sa ubezpečte, že ste vytlačili aj všetku zmes.

Prečítajte si tiež:
Zdravie ukryté v pohári: 3 x recept na smoothie, ktoré naštartuje váš metabolizmus

Veľké čistenie štetcov

Čistiť všetky štetce hĺbkovo by ste mali raz za dva týždne. Môžete na ne použiť detský šampón, ktorý je jemný k štetinám. ale zároveň zaručene zničí baktérie a špinu. Vhodný je aj kondicionér. V podstate čokoľvek, čo je dobré na vlasy, je dobré aj na štetce.

štetce
Zdroj: Unsplash

Prvý krok je štetiny namočiť do teplej vody. Dávajte ale pozor na to, aby ste nenamočili aj kov, ktorý ich drží. Štetiny sú k štetcu prilepené lepidlom a vy určite nechcete, aby sa vám celý rozpadol. Následne štetiny ponorte do šampónu alebo kondicionéra a jemne ním krúžte na svojej dlani. Uvidíte, ako pekne sa bude špina uvoľňovať. Opláchnite štetec pod prúdom teplej vody a krúživými pohybmi ho na svojej dlani zbavte nečistoty.

Rituál môžete zopakovať aj viackrát v prípade, že sa čistí ťažšie. Ak je už čistý, prstami z neho vytlačte prebytočnú vodu. Jemne ho utrite do uteráka, ale pozor: štetiny na uterák len jemne pritláčajte, aby ste nepoškodili ich štruktúru. Nakoniec ich už len nechajte uschnúť niekde, kde majú prívod vzduchu. Najlepšie je, ak necháte koniec štetca so štetinami trčať zo stola alebo poličky. Tým zabránite, aby na nich vznikla pleseň.

Prečítajte si tiež:
Jednoduchá starostlivosť o tvár, ktorú by sme mali robiť každý deň
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií