fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spriaznené duše Milan a Klem z Factory WTF?!: Dávame to na pocity #Rozhovor

Máte tip? napíšte nám mailom

Rebeli na módnej scéne!

Presne tak by sme mohli označiť Milana Švingála a Klementinu Tomrecaj, známe duo, ktoré stojí za vznikom značky Factory WTF?! Extravagantnú módu s úsmevom tvoria dvaja mladí, blázniví ľudia, ktorí si napriek časovej vyťaženosti našli čas, aby odpovedali na naše otázky.

Ako ste sa dali “dokopy” a kedy sa z Klementiny a Milana stala značka WTF?

Dali sme sa dokopy asi v roku 2010 a stali sa z nás “soulmates,” nasledoval náš osudový výlet do New Yorku a boom – vedeli sme, čo chceme…

Ako by ste vzájomne charakterizovali jeden druhého?

Sme si v podstate veľmi podobní v niektorých veciach, ťažšie si k sebe pripúšťame ľudí, obaja sme šialení, super si preto rozumieme, podporujeme sa a hecujeme sa vo všetkom. Sme takí introvertní extroverti 😀

Modely, ktoré vyrábate, sú jedinečné a krásne. V čom sa model značky WTF?! líši od modelov pochádzajúcich z dielne iných slovenských návrhárov?

Naše modely sa líšia možno tým, že sú odvážnejšie, robíme, čo sa nám páči, čo by sme sami nosili a nehráme to silou mocou na vysoké umenie, v oblečení by sa mal predsa len človek cítiť pekný. Každý dizajnér tvorí ako to cíti a má svoj štýl. To, v čom sú veci iné sa treba pýtať ľudí, nie nás.

Prečítajte si tiež:
Alžbeta II. je mŕtva: Kto začal šíriť toto nechutné klamstvo?

Milan a Klem

Vaše kúsky sú originálne a majú poriadnu štipku extravagancie. Nestáva sa vám občas, že zostávajú ľuďmi nepochopené? Slováci sú vcelku konzervatívni…

Určite áno, ale keďže my sa stretávame len s ľuďmi, ktorí si naše modely chcú kúpiť, tak tí ich asi chápu a tí ostatní nás nezaujímajú, lebo sa nemôže každému páčiť všetko…

Koľko času venujete výrobe jedných šiat vašej značky? Aspoň približne…

Záleží od vyťaženosti v dielni a zložitosti šiat, v priemere od 4 dní do 2 týždňov.

Momentálne modelom vo vašom e-shope dominuje prevažne čierna/tmavá farba. Patrí to k vášmu štýlu – čo naviac aplikovať čiernu a menej využívať pestré farby?

Áno, tmavé farby sú naše obľúbené a výrazné farby používame skôr v nejakom detaile alebo na vyžiadanie zákazníka.

Čo vás inšpiruje pri tvorení? 

Svet, ľudia, hudba, všetko okolo nás. Život… Dávame to na pocity.

WTF

Pôsobíte v Bratislave, ale ani Žilina a jej okolie vám nie je celkom cudzie. OZ Flower of life má pôsobisko v Žiline a Oščadnici, minulý rok ste tiež absolvovali charitatívnu akciu v jednom žilinskom nákupnom centre a dokonca ste tu strávili niekoľko hodín aj osobnými tréningami 🙂 Prečo práve Žilina a Oščadnica?

Áno, Flower of life bol nápad našej manažérky Zuzany Majtanovej a keďže je ona zo Žiliny, tak má združenie sídlo tam. My sme len chceli využiť svoju popularitu aj na niečo osožné, čo môže pomôcť, a tak pomaličky budujeme aj niečo takéto.

Prečítajte si tiež:
Vysokoškolský život očami študentov: z týchto 6 vecí sa obáva a teší každý študent!

Flower of life je inšpiratívny projekt, ktorý pomáha tým, ktorí to naozaj potrebujú. Prečo sa symbolom pomoci stal práve tylový kvietok?

Rozmýšľali sme nad niečím, čo by vystihovalo aj nás aj zámer združenia a tyl je pre nás typický a kvietok je jemný, zraniteľný ako ľudia, ktorí potrebujú pomoc…

Za 5 rokov pôsobenia pod touto značkou ste toho dokázali naozaj veľa. Spolupracujete so známymi spevákmi, športovcami, moderátormi, vaša práca sa páči mužom aj ženám. Kde svoju značku vidíte o niekoľko rokov? 

Veľmi radi by sme prerazili v zahraničí, pripravujeme niektoré zmeny, ktoré by nám pomohli lepšie využiť svoj potenciál najskôr na domácom trhu a do 2-3 rokov snáď aj v zahraničí, tak nám držte palce.

factory

Zdroj: Factory WTF?!  factorywtf.sk ; Foto: facebook.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií