fbpx
Spoločnosť SquidLondon vyrába veci, ktoré počas dažďa menia farbu!

Spoločnosť SquidLondon vyrába veci, ktoré počas dažďa menia farbu!

Predstavte si to: Máte obyčajný čiernobiely dáždnik, stačí, aby trocha spŕchlo a v okamihu sa zmení na farebnú módnu vychytávku, ktorá každého zaujme. Inšpiráciou pre motívy na dáždnikoch boli ulice miest Londýn a New York, ako aj budova Britského múzea. Návrhárky Viviane Jaeger a Emma-Jayne Parkes prinášajú do každodenného života, vrátane všedných, upršaných dní kúsok svetla.

 

Zdroj: squidlondon.com

Londýnska dizajnová značka SquidLondon vznikla spojením dvoch návrhárok – Viviane Jaeger a Emma-Jayne Parkes. Už od roku 2008 získali viacero ocenení za tvorivé nápady v oblasti módy a dizajnu. Svoje prvé produkty, ktoré sa rozhodli uviesť na trh, poňali svojsky a inovatívne. Ich prvý nápad sa zrodil v momente, keď obe umelkyne spolu kráčali po ulici. Hovorili si: ,,Ako by bolo super, keby teraz zapršalo a naše šaty, vrátane dáždnika by zmenili farbu.” Netrvalo dlho a nápad bol na svete.

 

Zdroj: squidlondon.com

Svoj sortiment pomenovali ako Colour Changing, ktorý okrem dáždnikov zahŕňa i závesy do spŕch, pršiplášte a gumáky pre deti. Posledná novinka súvisí s príchodom školského roka – ide o farbu meniace štýlové vrecká na úbor pre malých školákov. Ak by ste mali o tieto výrobky záujem, nakúpite ich v britských alebo amerických e-shopoch, pričom cena detského dáždnika sa tu pohybuje okolo 15 libier, cena detskej bundy okolo 40 libier a vrecka na úbor okolo 11 libier (viac na: http://www.squidlondon.com/shop/).

Odteraz si budete aj pieseň Singing In The Rain spievať častejšie!

Zdroj: youtube.com

 

Zdroj: squidlondon.com

 

Zdroj: squidlondon.com

 

Zdroj: squidlondon.com

 

Zdroj: squidlondon.com

 

Zdroj: squidlondon.com

 

Zdroj: squidlondon.com

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.