Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Srbská polícia zatkla sedem prevádzačov a našla približne 3400 migrantov pri pokuse dostať sa do Maďarska

Podozrivých zatkli v hlavnom meste Belehrad aj v pohraničnej Subotici.

3.11.2023 (SITA.sk) – Srbská polícia v piatok oznámila záťah na nelegálnu migráciu, ktorý vyústil do zatknutia siedmich osôb podozrivých z prevádzania migrantov do Maďarska.

Zaplatili viac ako dve tisícky na osobu

Podozrivých zatkli v hlavnom meste Belehrad aj v pohraničnej Subotici. Migranti za prevedenie podľa vyhlásenia platili 2 350 eur na osobu.

Niekoľkodňová operácia srbskej polície nasledovala po tom, ako si streľba v pohraničí pri obci Horgoš koncom októbra vyžiadala troch mŕtvych migrantov a jedného zraneného.

Pravidelne robia záťahy

V oblasti pri srbsko-maďarskej hranici sú správy o násilí a streľbe medzi migrantmi bežné. V oblasti sú tisícky ľudí, ktorí sa snažia dostať do Európskej únie.

Od streľby pri obci Horgoš policajti denne robili záťahy na migrantov v zalesnených oblastiach. Polícia v piatok informovala, že našli približne 3 400 migrantov, niektorých pri hranici s Maďarskom a ďalších v meste pri hranici s Bulharskom. Po nájdení sú migranti zvyčajne premiestnení do prijímacích stredísk v celej krajine.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Srbská polícia zatkla sedem prevádzačov a našla približne 3400 migrantov pri pokuse dostať sa do Maďarska © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií