Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nesmierne srdečný čin matky: Vynosí smrteľne choré dieťa, aby po jeho narodení mohla darovať jeho orgány

To, čo sa rozhodla spraviť táto žena je skutočne neskutočné …

Keri Young spolu so svojim manželom Royceom sa rozhodli pre neuveriteľne srdcervúci čin. Žena sa totiž rozhodla vynosiť svoje dieťa a to i s vedomím, že je smrteľne choré a po narodení bude žiť maximálne pár hodín. Toto rozhodnutie spravila preto, lebo pár dúfa, že orgány dieťatka by mohli zachrániť iné detičky, ktoré to potrebujú.

ad_235839081

Rodičia nazvali svoje nenarodené choré dieťa Eva, čo v doslovnom preklade znamená život, trpí anencephaliou, čo je porucha, ktorá spôsobuje, že sa novorodenec narodí bez plne vyvinutého mozgu. Keri a Royce o tom, že ich nenarodené dieťatko trpí touto chorobou, zistili vďaka ultrazvukového vyšetrenia v 19-tom týždni tehotenstva.

ad_235839082

„Zistili sme, že Eva má anencephaliu, ktorá je smrteľná. Stáli sme pred hrozne ťažkým rozhodnutím, no nakoniec som si zvolila možnosť pokračovať v tehotenstve a normálne porodiť. Takto Eve totiž bude môcť rásť v iných deťoch a vďaka jej orgánom môže zachrániť životy viacerých. Bolo to však veľmi ťažké rozhodnutie. Následujúcich 20 týždňov budem cítiť ako kope a budem môcť počuť tlkot jej dokonalého srdiečka a pritom viem, že po jej narodení budeme spolu len pár hodín,“ povedala Keri.

snimka

„Toto je perfektné srdiečko našej dcérky. Má perfektné nôžky i rúčky. Taktiež má perfektne vyvinuté obličky, pľúca i pečeň. Je však smutné, že nemá perfektný mozog,“ napísala Keri pod snímku z ultrazvuku.

Eva by sa mala narodiť v máji.

 

 

Zdroj: metro.co.uk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií