fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Srí Lanka obnovuje trest smrti obesením: Neuveríte, ako hľadali katov!

Viete, koľkých vymenovali?

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo februári tohto roka vládny denník Daily News uverejnil inzerát, v ktorom oslovoval uchádzačov na pozíciu kata. Budete v šoku, koľko ľudí reagovalo!

V inzeráte stálo, že hľadajú občana Srí Lanky, muža vo veku od 18 do 45 rokov, ktorý má „excelentné morálne vlastnosti, vysoký intelekt a je psychicky odolný. “ Mesačný plat sa má pohybovať okolo 180 €. Písali o tom aj Aktuality.sk.

Na šokujúci inzerát zareagovalo viac než 100 ľudí, medzi nimi aj Američan, ktorý tým, že nie je občanom Srí Lanky, nespĺňal predpoklady.

Dvaja vyvolení

Do užšieho výberu sa dostalo 26 ľudí, ktorí prešli zaškolením. Z nich boli za katov oficiálne vyhlásení dvaja, ktorí dosiahli najvyššie skóre. Informoval o tom predstaviteľ srílanského ministerstva spravodlivosti.

Maithrípála Siriséna, prezident Srí Lanky, vo februári povedal, že v priebehu dvoch mesiacov sa skončí 43 rokov trvajúce moratórium na trest smrti obesením. Ten platí v krajine za pašovanie drog – a minulý týždeň podpísal prezident rozsudok smrti pre 4 ľudí obvinených z drogovej trestnej činnosti, píše teraz.sk.

Posledný srílanský kat dal výpoveď v roku 2014, pričom nepopravil ani jedného človeka. Ako dôvod uviedol obrovský stres, ktorý uňho vyvolával pohľad na šibenicu.

Prečítajte si tiež:
Večný súboj: OVOCIE vs ZELENINA! Čo je zdravšie?

Posledná žena obesená v Československu

Prečítajte si aj o Olge Hepnarovej, poslednej žene, ktorá bola v Československu odsúdená na trest smrti za to, že nákladiakom vrazila do ľudí. Zomrelo pri tom osem ľudí. Tento čin nebol nešťastnou nehodou; považovala ho za akt pomsty voči spoločnosti. Mrzelo ju iba jediné: že mŕtvych nebolo viac.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií