fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stále nevieš, či je tvoj partner ten správny? Týchto 5 znamení ti pomôže!

V začiatkoch, kedy si bláznivo zamilovaná a neexistuje pre teba nikto a nič okrem tvojho partnera, by si si ho najradšej hneď vzala, postavila s ním dom a mala tri deti, psa a korytnačku. Po čase sa však každý vzťah dostáva do fázy, kedy prvotná zamilovanosť vyprchá a držia vás pri sebe úplne iné veci ako na začiatku. Občas sa možno aj ty pýtaš sama seba, či je presne ON ten správy a pravý pre tebe.

Týchto 5 znamení ti možno pomôže rýchlo zistiť, ako to vlastne s vami je.

1. Neustále hádky

Ľudia majú tendenciu hovoriť, že škriepky vo vzťahu sú úplne normálne. Iste, žiaden pár sa hádkam nevyhne úplne a občasné nezhody sú v poriadku. Ak sú však hádky u vás doma čoraz častejšie, alebo sa dokonca stali každodennou rutinou, niečo zrejme nie je v poriadku. Dávaj si na to pozor – hranica medzi malými škriepkami a hádkami, ktoré sú už problém, je veľmi tenká.

2. Žiarlivosť nie je láska

Často možno počúvaš o tom, že čím viac žiarlivosti vo vzťahu je, tým je láska pevnejšia. V skutočnosti to však vôbec nie je pravda. Žiarlivosť je deštruktívna a musí sa udržiavať pod kontrolou. Napríklad ak tvoj partner prijme od niekoho pomoc, neznamená to, že s ním zdieľa nejaké bližšie emócie a pocity. Mnoho z nás však nevie pochopiť, že láska neznamená vlastniť partnera. Zblížiť vás môže veľa vecí, ale žiarlivosť môže všetko narušiť. Je len ukazovateľom nízkej sebadôvery.

3. Vzdialenosť

Možno sa aj váš vzťah dostane do situácie, kedy spolu nebudete kvôli vzdialenosti tráviť toľko času ako predtým. Možno tvoj partner odíde študovať do vzdialeného mesta alebo si nájde lepšiu prácu ďalej od domova. Vzdialenosť môže vzťah veľmi zmeniť. Zvyknete si na to, že netrávite svoj voľný čas spolu a nezdieľate spoločné koníčky a záujmy. Žiadne sociálne siete nenahradia skutočne strávený spoločný čas. Realita je, bohužiaľ, taká, že keď konečne môžete byť spolu, neviete si k sebe nájsť cestu späť.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií