fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stará čínska tradícia zdeformovala nohy mnohým dievčatám. Takto vyzerajú desivé “lotosové nohy”

Máte tip? napíšte nám mailom

Niektoré čínske ženy dodržiavali v čase antiky zvláštnu tradíciu obväzovania nôh pod názvom “lotosové nohy”. Neuveríte, prečo to robili…

Už vo veku 4-5 rokov začali dievčatám cielene deformovať nohy, aby postupne získali tzv. lotosovú nohu. Tá mala byť akousi prípravou na sobáš, pretože pred uzavretím manželstva zaujímala rodičov ženícha najviac veľkosť nôh budúcej nevesty. A tak sa práve malé nohy stali tým, čo zlepšilo vyhliadky na budúci život.

4

Takéto lotosové nohy boli pýchou pre dievčatá a vzrušujúcim objektom pre mužov, pretože sa na odstránenie tesných obväzov mohli pozrieť iba raz ročne. Pohľad na takéto nohy však častokrát nenaplnil očakávania, pretože nohy žien boli zničené, krvácali a šírili zápach.

11

Tieto deformované nohy sa stali pre väčšinu žien neskutočnou bariérou v chodení. Chôdza na nich bola utrpením, a tak sa ženy stávali invalidmi prepravovanými na vozíčkoch či nosidlách. Niektorým naopak pomáhali slúžky či oporné palice.

Ani tieto negatíva však niektoré ženy neodradili od dodržiavania tradície “lotosových nôh”. Našli sa aj také, ktoré boli schopné kvôli tomuto ideálu krásy nechať si zlámať kosti na nohách, čo bola ukrutná bolesť.

Prečítajte si tiež:
Poľský lyžiar sa postaral o neskutočnú jazdu. Preteky totiž odjazdil len s jednou lyžou

13

8

Našťastie, tento ideál krásy bol príťažlivý pred niekoľkými rokmi a v súčasnosti už neplatí. Istou náhradou “lotosových nôh” sa stali v tejto dobe podpätky, ktoré dodávajú ženám šarm a eleganciu.

Zdroj: Trendweb.sk, ofigenno.com
Foto: ofigenno.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií