Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bude Starbucks opäť ekologickejší? Možno skončí s plastovými pohármi, alternatívu skúša v Londýne

Starbucks zavádza po novom projekt, v ktorom už neráta s plastovými pohármi. Po použití pohár vrátite na jednom z odberných miest. 

Najväčší obchodný reťazec kaviarní na svete Starbucks bol často kvôli plastom v minulosti kritizovaný. Aj keď z jeho strany nejde o prvý krok k ekologickosti, skúšobným projektom k nej chce byť opäť bližšie. Spoločnosť so sídlom v USA bude na druhom najväčšom letisku vo Veľkej Británii ponúkať alternatívu v podobe pohárov z recyklovateľných materiálov.

Starbucks spolupracuje na pilotnom projekte s mimovládnou organizáciou Hubbub. Podľa slov spoločnosti, skúšobná doba projektu bude trvať jeden mesiac. Ak sa im takýto spôsob osvedčí a uvidia u zákazníkov prejavený záujem svojim kúskom prispieť k lepšej ekológii, postupne sa budú plastových pohárov zbavovať vo všetkých prevádzkach. 

Zdroj: thekitchn.com

Ak si na letisku Gatwick budete chcieť dať v najbližšom období kávu, budete si mať tak možnosť zvoliť pohár z recyklovateľného materiálu. Zaujímavosťou je, že Starbucks hovorí iba o požičaní pohára a vrátiť ho budete môcť na viacerých odberných miestach.

My veríme, že sa tento projekt osvedčí a už čoskoro budeme vidieť takéto poháre vo všetkých prevádzkach kaviarní. Ak aj ty chceš byť viac eko, zapoj sa s nami do našej výzvy #klochnito a vyhraj parádne ceny. Viac o výzve sa dozvieš v tomto článku. 

Zdroj: fastcompany.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií