fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Starbucks odmieta zrušenie klietkového chovu sliepok. Verejnosť sa búri

Máte tip? napíšte nám mailom

Starbucks o sebe tvrdí, že sa hlboko zaujíma o svoju komunitu. Napriek tomu podporuje nehumánne zaobchádzanie so sliepkami. Na tento podnet vznikla petícia.

Záhadné vajcia bez označenia

Niektoré vajcia sú označené, že sliepky nežili v klietkovom chove. Väčšinou ich používajú najmä pri výrobe raňajkového wrapu zo špenátu a feta syra. Avšak mnoho z vajec je bez konkrétneho označenia, čo vyvoláva u verejnosti horlivú diskusiu.

Skupina pre práva zvierat, Humánny pokrokzhromaždila viac ako 100 000 podpisov prostredníctvom portálu change.org a požiadala spoločnosť Starbucks o zrušenie klietkového chovu sliepok.

V petícii sa píše, že neoznačené vajcia pochádzajú z fariem, kde sú sliepky držané v malých batériových klietkach. Žiadajú kávový reťazec, aby nepoužíval vajcia z klietkového chovu pri výrobe všetkých raňajok vo svojich 21 000 celosvetových prevádzkach.

Takto Humánny pokrok protestoval v Bratislave:

Včera sme protestovali proti podporovaniu krutosti voči zvieratám sieťou kaviarní Starbucks, pred ich prevádzkou v…

Zveřejnil(a) Humánny pokrok dne Čtvrtek 7. února 2019

Starbucks odmieta požiadavky verejnosti

Starbucks odmieta prestať podporovať farmy, ktoré zatvárajú sliepky do malých špinavých klietok. Tieto klietky sú natoľko malé a natlačené vtákmi, že v nich sliepky nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité.

Prečítajte si tiež:
Nie je cukor ako cukor: TOTO je 10 prírodných alternatív, pri ktorých neutrpí štíhla línia

Často sú časti ich tiel zachytené v pletive, čo vyúsťuje do zlomených kostí, deformácii a závažnej straty peria. Niektoré sliepky, ktoré sú vyčerpané alebo neschopné pohybu, sú udupané na smrť ostatnými sliepkami v klietke.

Končíme s klietkovým chovom

Stovky spoločností po celom svete končia s používaním vajec z klietkových chovov. Globálne záväzky k ukončeniu používania vajec z klietkového chovu prichádzajú od najväčších firiem na svete, vrátane General Mills, Unilever, Nestle, Lidl, Aldi, Wyndham Worldwide, InterContinental Hotels, Aramark, Sodexo, Mondelez a Compass Group.

Dokonca aj lacné fast-foodové spoločnosti a americké väznice sa vzdávajú tejto hroznej praxe. Napriek tomu sa Starbucks nedokázal pridať k tomuto celosvetovému hnutiu smerujúcemu k lepšiemu zaobchádzaniu so zvieratami.

Zdroj: change.org

Splní „hviezdna káva“ očakávania?

Vo svojom poslaní Starbucks uvádza: „Teraz vidíme, že naša zodpovednosť – a náš potenciál pre dobro – je ešte väčší. Svet opäť raz upiera zrak k Starbucks, aby stanovil nový štandard. Budeme viesť.“ Starbucks v starostlivosti o zvieratá zaostal.

Svet teraz upiera zrak ku Starbucks v očakávaní, že naplní základný štandard starostlivosti o zvieratá a bude viesť svetové reštauračné odvetvie pri odstraňovaní najhoršieho zneužívania v živočíšnej výrobe.

Prečítajte si tiež:
V rezorte Villa Escudero na Filipínach topánky nepotrebujete. Po dobrom obede sa môžete schladiť priamo vo vodopáde

Zdroj: buisnessinsider.com/Dennis Green

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií